موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/40175 :کد

0

هشدار العامری درباره فتنه‌انگیزی بعثی‌ها در عراق

  یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ — ۰۸:۴۱
تعداد بازدید : ۲۹۹   
 تحلیل ایران -هشدار العامری درباره فتنه‌انگیزی بعثی‌ها در عراق

دبیرکل سازمان بدر عراق از فرماندهان ارشد نیروهای داوطلب مردمی درباره "توطئه پلید" بازماندگان حزب منحل‌شده بعثی صدامی برای شعله‌ور کردن آتش فتنه در استان دیاله هشدار داد.

 

دبیرکل سازمان بدر عراق از فرماندهان ارشد نیروهای داوطلب مردمی درباره "توطئه پلید" بازماندگان حزب منحل‌شده بعثی صدامی برای شعله‌ور کردن آتش فتنه در استان دیاله هشدار داد.

 

به گزارش تحلیل ایران،  "هادی العامری" تأکید کرد: هدف قرار دادن اهل سنت جرمی برابر با اقدامات تروریستی است و با کسانی که برای شعله‌ور کردن آتش فتنه فرقه‌ای تلاش می‌کنند، برخورد قاطع خواهد شد.

العامری تصریح کرد: اهالی استان دیاله مطمئن باشند که داعش به این استان بازنمی‌گردد و رویدادهای مقدادیه از جمله هدف قرار دادن مساجد اهل سنت، توطئه‌ای شوم است و جوانان مخلص باید آگاه باشند که به‌دنبال این فتنه کشیده نشوند.

وی با بیان "بازماندگان حزب منحل شده بعث، با توطئه‌ای شوم درصددند که ما را به‌سوی جنگ فرقه‌ای سوق دهند" گفت: بعثی‌ها، برخی جوانان بی‌پروا را برای هدف قرار دادن مساجد اهل سنت تحریک کرده‌اند.

العامری با ابراز "صبر ما حدی دارد، خیلی ادامه نخواهد داشت و به‌زودی همه کسانی که امنیت دیاله را به بازی می‌گیرند، با مشت آهنین مواجه خواهند شد"، تأکید کرد: هدف قرار دادن اهل سنت، جرمی است که با اقدامات تروریستی تفاوتی ندارد و به همین علت با قاطعیت در برابر کسانی که فتنه انگیزی می‌کنند، خواهیم ایستاد.

استان دیاله عراق در چند هفته اخیر شاهد انفجار خودروهای بمب‌گذاری شده و اقدامات انتحاری بوده است که در نتیجه آن ده‌ها نفر کشته و شمار زیادی نیز زخمی شده‌اند؛ افراد مسلح چند مسجد را در مقدادیه منفجر کرده و یا به آتش کشیده‌اند.
منبع: تسنیم

 

                               

العامری     بعث     عراق     داعش     مساجد     هدف


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :