موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی غذا و دارو

a/40192 :کد

0

امکان جهش در صادرات دارو با اجرای برجام فراهم شد

  یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ — ۰۹:۴۵
تعداد بازدید : ۳۳۵   
 تحلیل ایران -امکان جهش در صادرات دارو با اجرای برجام فراهم شد

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با اجرای برجام، امکان جهش در صادرات دارو فراهم شد.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با اجرای برجام، امکان جهش در صادرات دارو فراهم شد.

 

به گزارش تحلیل ایران ،رسول دیناروند روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با برقرار شدن ارتباطات مالی، صادرات دارو به کشورهای دیگر خیلی راحت تر می شود، تاکنون صادرات دارو سخت و با چالش هایی روبرو بوده است.


وی خاطرنشان کرد: صادرات برای بسیاری از شرکت ها، جنبه حیاتی دارد چون نمی خواهند بازارهای هدف خود را از دست بدهند و تاکنون نیز به رغم مشکلات جدی انتقال پول، صادرات داشته اند.


معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: در عین حال شرکت هایی هستند که میلیون ها دلار درآمد حاصل از صادرات خود را نتوانسته اند، منتقل کنند و گرفتارند و اکنون با اجرای برجام امیدواریم این مشکلات رفع شود.


براساس آمار اعلام شده، اکنون ارزش واردات دارویی یک میلیارد دلار است در حالیکه ارزش صادرات دارویی ایران 200 میلیون دلار است و این رقم باید افزایش یابد.


به گزارش ایرنا، دیوار تحریم ها سرانجام با اجرایی شدن برجام و تائید آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از سال ها بحران آفرینی های واهی علیه ایران شب گذشته(شنبه) فروریخت و دنیا به اعتراف بسیاری از مقامات ارشد کشورها، به حقوق ملت ایران و دیپلماسی تهران و گروه 1+5 ادای احترام کرد.


اجرای توافق هسته ای با قرائت بیانیه نهایی بین ایران و 1 + 5 آغاز شد و در پی آن رییس جمهوری آمریکا و اتحادیه اروپا لغو تحریم ها را اعلام کردند تا دیپلماسی تدبیر و امید به سرانجام رسیده و با دفاع از حقوق هسته ای ملت ایران، این حق به رسمیت شناخته شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :