موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40265 :کد

0

نتانیاهوراهی جزناسزاگویی برای دفاع ازجنایات‌ صهیونیست‌ ندارد

  یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ — ۱۴:۰۶
تعداد بازدید : ۳۴۱   
 تحلیل ایران -نتانیاهوراهی جزناسزاگویی برای دفاع ازجنایات‌ صهیونیست‌ ندارد

نخست وزیر رژیم صهیونیستی نمی‌تواند به عنوان یک مسئول بر اعصاب خود مسلط بوده و رفتاری معقول داشته و یا به حداقل ارزش‌های پروتکلی و دیپلماتیکی که لازمه روابط میان مقامات است، پایبند باشد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی نمی‌تواند به عنوان یک مسئول بر اعصاب خود مسلط بوده و رفتاری معقول داشته و یا به حداقل ارزش‌های پروتکلی و دیپلماتیکی که لازمه روابط میان مقامات است، پایبند باشد. نتانیاهو تنها به این دلیل که وزیر خارجه سوئد خواستار اجرای تحقیقات درباره اعدام بدون محاکمه فلسطینی‌ها شده بود، سیل ناسزاها را بر سر وی فرو ریخت.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه اماراتی الخلیج، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مارگوت والستروم، وزیر خارجه سوئد را "احمق" و "بی اخلاق" خواند و مدعی شد اعدام فلسطینی‌ها طبق قانون انجام شده است! ولی توضیح نداد که از کدام قانون صحبت می‌کند و یا اعدام‌ها چگونه انجام شده است. وی درباره قتل کودکان و یا سوزاندن و شکنجه آنها و اینکه چه کسی این جنایات را "طبق قانون" مرتکب شده نیز سخن نگفت.

 

این روزنامه اماراتی در ادامه نوشت: نتانیاهو راهی به جز به راه انداختن سیلی از ناسزا برای دفاع از جنایاتی که سربازان اسرائیلی و شهرک‌نشین‌ها مرتکب شده‌اند، نیافت چراکه معمولا کسی که چیز زیادی در دست ندارد، به انکار موضوع و انداختن مسئولیت بر دوش دیگران رو می‌آورد و این درحالیست که خود می‌داند دروغ می‌گوید و به فریب‌کاری متوسل شده است.

 

این روزنامه در ادامه نوشت، نتانیاهو از کدام قانون حرف می‌زند؟ طبق اظهارات شاهدان عینی و سازمان‌های حقوق بشری فلسطین و حتی سازمان‌های مدافع حقوق بشر اسرائیل مانند سازمان "صلح اکنون"، این قتل‌ها مشکوک بوده و یا نژادپرستانه و بدون هیچ‌گونه هشدار قبلی انجام شده و در مواردی پس از شلیک به فلسطینی‌ها، چاقو در دست آنان گذاشته شده تا به حمله با سلاح سرد متهم شوند.

 

طبق کدام قانون اعضای خانواده الدوابشه در حالی که در خانه خود در کرانه باختری خواب بودند، به دست شهرک‌نشین‌های تروریست در آتش سوزانده شدند و هنوز عاملان این جنایت شنیع آزاد هستند؟ طبق کدام قانون محمد ابو خضیر نوجوان فلسطینی در دوم ژوئیه 2014 در قدس ربوده و شکنجه شد و در حالی که هنوز زنده بود، در آتش سوزانده شد؟

 

این روزنامه نوشت: نتانیاهو برای دفاع از رژیم نژادپرست و ظالم خود راهی جز ناسزاگویی به وزیر خارجه سوئد که تروریسم برنامه‌ریزی شده و وحشیانه مشابه اقدامات فاشیستی و نازیسم را محکوم کرده، نیافت.

 

والستروم در مواجهه با این جنایات تنها اجرای تحقیقات شفاف و مستند درباره قتل 200 فلسطینی در چند ماه گذشته که بیشترشان نوجوان بودند را خواستار شده است.

 

نتانیاهو مانند رژیم نژادپرستش از عدالت و حقیقت می‌ترسد و به همین دلیل به کارآگاهان بین المللی اجازه ورود به اراضی اشغالی برای انجام تحقیقات درمورد جنایاتی که علیه فلسطینی‌ها انجام شده را نمی‌دهد، جنایاتی که در حد جنایات جنگی هستند. این شرایط برای تمامی کسانی که از اقدامات این رژیم انتقاد کنند وجود دارد.

 

این روزنامه در پایان اینکه نخست وزیر رژیم صهیونیستی نفرت و کینه خود را متوجه وزیر خارجه سوئد و یا هر مسئول دیگری کند که از حقوق قانونی فلسطینی‌ها حمایت ‌می‌کنند را عجیب ندانست "زیرا نتانیاهو هرگونه موضعگیری مخالف با رژیم خود و سیاست‌ها و اقداماتش را تردید در حقانیت خیالی این رژیم می‌داند که به منزله کنار زدن تمامی مفاهیم باطل و اندیشه‌های منحرف و گمراه‌کننده‌ای است که صهیونیسم بر پایه آن بنا شده است." ‌

 

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :