موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/40317 :کد

0

راه‌اندازی جنگ نیابتی درعراق راهبرد آمریکا علیه مسلمانان بود

  یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ — ۱۸:۴۴
تعداد بازدید : ۳۱۹   
 تحلیل ایران -راه‌اندازی جنگ نیابتی درعراق راهبرد آمریکا علیه مسلمانان بود

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: در قضیه سوریه سیاستگذار آمریکا و رژیم صهیونیستی است و منابع مالی را عربستان تأمین می‌کند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا راه اندازی جنگ‌های نیابتی در عراق، سوریه و یمن را یکی از راهبردهای آمریکا علیه مسلمانان دانست و گفت: در قضیه سوریه سیاستگذار آمریکا و رژیم صهیونیستی است و منابع مالی را عربستان تأمین می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، سردار سرلشگر سیدیحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در مراسم بزرگداشت مهاجر الی الله علی اصغر فولادگر که عصر امروز (یک شنبه) در مسجد امیرالمومنین شهرک شهید محلاتی برگزار شد، با اشاره به تحولات منطقه، اظهار داشت: منطقه ما 15 سال است به جنگ و تنش و ناامنی کشیده شده و این موضوع راهبرد بزرگ آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

 

وی ادامه داد: از سال 2001 متهم سازی مسلمانان به تروریسم و مبارزه با اسلام کلید خورد و غربی‌ها توانستند بیداری اسلامی‌ را که در تونس و مصر رخ داده بود مدیریت و کنترل کنند.

 

دستیار عالی فرمانده معظم کل قوا داستان انقلاب مصر را عجیب عنوان کرد و گفت: این انقلاب مردمی بود ولی نظامی‌ها بر آن مسلط شدند. البته رئیسشان نیز غرور و کبر داشت.

 

سرلشگر رحیم صفوی تصریح کرد: دست اکثر کشورهای منطقه در دست صهیونیست‌هاست.

 

راه اندازی جنگ‌های نیابتی در سوریه، عراق و یمن یکی از راهبردهای آمریکا علیه مسلمانان است.

 

وی افزود: در قضیه سوریه سیاستگذار اصلی آمریکایی‌‌ها و رژیم صهیونیستی هستند و پول را عربستان و اردن با حمایت ترک‌ها پرداخت می‌کنند.

 

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه تجزیه کشورهای اسلامی از برنامه‌های عادی آمریکایی‌ها است، گفت: آخرین چیزی که آنها به دنبال آن هستند استراتژی کشورهای سوخته است. آنها سعی دارند زیرساخت‌ کشورهای اسلامی را از بین ببرند و سعی دارند کشورهای محور مقاومت را له کنند.

 

سرلشگر رحیم صفوی بیان کرد: فقط از سال 2010 تا سال 2014 سعودی‌ها 30 میلیارد دلار سلاح خریدند که در این میان کشورهای عربی نیز چیزی قریب به 20 میلیارد دلار خرید سلاح داشتند.

 

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها گروه‌های تروریستی را همراهی کرده و حتی یک تیر نیز به سمت داعش شلیک نمی‌کنند گفت: ائتلاف که از سوی آنها علیه مبارزه با تروریست در منطقه تشکیل شده ائتلافی دروغین است و ما امیدواریم ائتلافی که میان ایران، سوریه، عراق، روسیه و حزب الله لبنان تشکیل شده به پیروزی برسد و بر تروریست‌ها غلبه کند.

 

دستیار عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: ما از حکمت الهی برای ملت ایران خبر نداریم، اما می‌دانیم به همراه جوانان غیرتمند و وفادار به رهبری آماده هستیم تا جان خود را در راه ارزشهای الهی، اسلام و دفاع از کشور فدا کنیم.

 

سرلشگر رحیم صفوی ادامه داد: ما با رهبری عهد و پیمان می‌بندیم که تا شهادت ایستاده‌ایم و یک قدم نیز از اصول خود عقب نشینی نکنیم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ابعاد شخصیتی سردار علی اصغر فولادگر گفت: ایشان در اندیشه و تعقل دارای جهانبینی بود. او از سال 58 به سپاه پیوست و مدتها در سپاه اصفهان در حوزه گزینش خدمات فراوانی داشت. 20 ماه در جنگ در عملیات‌های مختلف شرکت کرد و از سال 62 به مدت یک سال فرماندهی سپاه کاشان را برعهده گرفت.

 

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: سردار فولادگر در سپاه قدس مسئولیت گرفت و بعد از گذشت 5 سال در کشور لبنان مسئول آموزش نظامی و اعتقادی حزب الله شد. سردار فولادگر در سودان روابط زیادی با عشایر، نخبگان و فرهیختگان این کشور داشت.

 

سرلشگر رحیم صفوی تصریح کرد: پس از تشکیل دفتر مشاور و دستیار عالی رهبری، ایشان با بنده همکاری می‌کرد که در نهایت به دست رژیم آل سعود به درجه رفیع شهادت نائل شد.

 

وی خاطرنشان کرد: سعودی‌ها سردار فولادگر را در مدت زمانی که رئیس گروه عرب زبانان بعثه بود شناسایی کردند و بنده احتمال شهادت او را قوی می‌دانم.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :