موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40324 :کد

0

سفر امشب آمانو به تهران تشریفاتی است

  یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ — ۱۹:۲۱
تعداد بازدید : ۲۸۵   
 تحلیل ایران -سفر امشب آمانو به تهران تشریفاتی است

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: سفر امشب دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران تشریفاتی است.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: سفر امشب دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران تشریفاتی است.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی عصر امروز در حاشیه نشست‌خبری رئیس‌جمهور با اشاره به اجرای برجام و تعهدات طرفین در این زمینه، گفت: اگر ملت اراده‌کننده و از حیات طیبه برخوردار باشند، دست تقدیر با آنها همراهی خواهد کرد. 


وی افزود: ملت ایران برای تغییر اراده کرده است. هزینه استقلال سنگین است و برجام نشان‌دهنده اقتدار ملت عزیزمان است. 


رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه اگر استقامت مردم نبود شرایط سختی را پس از تحریم‌ها شاهد بودیم، اظهار داشت: ملت با مقاومت و حمایت از دولت و نظام کاری کرد که طرف مقابل راهی جز تسلیم در برابر خواسته‌های‌مان نداشته باشد.


صالحی با اشاره به سفر امشب آمانو به تهران، گفت: برجام اتفاق بزرگی برای آژانس و یک نقطه عطف محسوب می‌شود و سفر آقای آمانو حالت تشریفاتی دارد.


وی ادامه داد: آقای آمانو در این سفر با رئیس‌جمهور دیدار و گفت‌وگو می‌کند. سفر آمانو در چارچوب تقویت همکاری‌های ایران و آژانس خواهد بود و در این سفر پروتکل الحاقی نیز به دیگر مقررات قانونی اضافه می‌شود. 


رئیس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: برخی فکر می‌کنند کار آژانس تنها بازرسی است، اما آژانس وظیفه خدمت‌رسانی به اعضا را بر عهده دارد و ما تلاش خواهیم کرد خدمت‌رسانی آژانس به ایران را توسعه دهیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :