موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40333 :کد

0

اوباما: هنوز بین ایران و آمریکا اختلاف وجود دارد

  یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ — ۲۰:۱۰
تعداد بازدید : ۲۹۰   
 تحلیل ایران -اوباما: هنوز بین ایران و آمریکا اختلاف وجود دارد

اوباما رئیس جمهور آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که کشورش به اعلام تحریم‌های ضد ایرانی مرتبط با برنامه موشک‌های بالستیک تهران ادامه خواهد داد.

 

اوباما رئیس جمهور آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که کشورش به اعلام تحریم‌های ضد ایرانی مرتبط با برنامه موشک‌های بالستیک تهران ادامه خواهد داد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران و به نقل از رسانه‌های آمریکایی، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود درباره اجرایی شدن برجام و برداشته شدن تحریم‌های هسته‌ای ایران، تاکید کرد که دست ایران هرگز به بمب نخواهد رسید. سالها ایران و آمریکا رابطه نداشتند که این مسئله منافع کسی را تامین نکرد و ایران به سلاح هسته‌ای نزدیک شد.

 

رئیس جمهور آمریکا که پیش از این همیشه از امکان استفاده از تمامی گزینه‌ها از جمله گزینه نظامی علیه ایران صحبت می‌کرد، افزود: تاکید من بر این بود که با ایران به دیپلماسی برگردیم. قبلا کندی، ریگان و دیگران هم از این روش استفاده کرده بودند. ما اعتقاد داریم که می‌توانیم از طریق شراکت با ایران منافع خود را حفظ کنیم.

 

وی با اشاره به آزادی ملوان‌های آمریکایی، گفت که برجام باعث شد تا ما بتوانیم دیگر مسائل از جمله مسئله ملوانان را با ایران حل کنیم.

 

باراک اوباما در ادمه افزود که ایران اورانیوم غنی شده کافی داشت اما الان نود درصد آن را از کشور خارج کرده و دیگر توانایی تولید حتی یک بمب را ندارد و اکنون که ایران به تعهداتش عمل کرده می‌تواند به دارایی‌ها و پول‌های خودش دست بیابد.

 

وی همچنین با اشاره به ماجرای نقض حریم دریایی ایران از سوی قایق‌های آمریکایی گفت: ماجرای قایق‌های آمریکایی می‌توانست به یک فاجعه تبدیل شود اما ما با ایران صحبت کردیم و مساله حل شد.

 

اوباما با اشاره به آزادی جیسون رضائیان گفت: «ایران وعده داده درباره رابرت لوینسون ، مامور بازنشسته اف‌.بی‌.آی تحقیق کند.»

 

باراک اوباما در بخش دیگری از سخنان خود درباره قرار داد تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا، گفت:

ما زندانیان ایرانی مقیم آمریکا را عفو کردیم چون تروریست نبودند و تنها مربوط به تحریم تخلف کرده بودند.

 

رئیس جمهور آمریکا همچنین با تکرار اتهامات پیشین خود علیه ایران گفت: «هنوز بین ایران و آمریکا اختلاف است. ایران هنوز از برخی مزدوران و تروریست‌ها دفاع می‌کند و برنامه موشکی خود را متوقف نکرده است. ما تحریم‌های مربوط به برنامه موشکی ایران را همچنان ادمه می‌دهیم.»

 

اوباما که کشورش ساعتی پیش و یک روز بعد از اجرای برجام و برداشته شدن تحریم ها بار دیگر به بهانه آزمایش موشکی ایران تحریم‌های جدید علیه تهران وضع کرده است، در پایان سخنان خود خطاب به ملت ایران گفت: «شما ملت بزرگی هستید. دولت شما تاکنون شما را در این موقعیت قرار داد اما ما و دولت تان در مسیر جدیدی هستیم، کشور شما مهد تمدن است و می‌توانید از فرصت‌های آینده بهتر استفاده کنید.»

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :