موضوعات ‌مرتبط: سیاسی ایران در جهان

a/40426 :کد

0

آسوشیتدپرس:اجرای برجام به حل مناقشه های خاورمیانه کمک می‌کند

  دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ — ۰۵:۱۶
تعداد بازدید : ۳۰۴   
 تحلیل ایران -آسوشیتدپرس:اجرای برجام به حل مناقشه های خاورمیانه کمک می‌کند

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: بهبود روابط ایران و آمریکا در پی اجرای توافق هسته ای (برجام) می تواند به حل بسیاری از مناقشه های خاورمیانه کمک کند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: بهبود روابط ایران و آمریکا در پی اجرای توافق هسته ای (برجام) می تواند به حل بسیاری از مناقشه های خاورمیانه کمک کند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از آسوشیتدپرس، در حالی که توافق هسته ای با ایران اجرایی شده است برخی از کشورهای خاورمیانه از جمله عربستان و همچنین رژیم صهیونیستی بیم دارند که ایران ممکن است در مورد آنچه آنها مداخله ایران در منطقه می دانند ، تهاجمی تر عمل کند.


آسوشیتدپرس افزود: این در حالی است که دشمنی ایران با گروه تروریستی «داعش» از سال 2014 این کشور را در جانب ائتلاف برای مبارزه با داعش قرار داده است.
بر اساس این گزارش ، دولت عراق از اجرای توافق هسته ای استقبال کرده که این امر حاکی از آن است که اجرای توافق می تواند به حل بسیاری از مناقشه های منطقه کمک کند.


آسوشیتدپرس در ادامه این گزارش به واکنش برخی از کشورهای منطقه و همچنین واکنش رژیم صهیونیستی به اجرای برجام اشاره کرد.
در همین حال ، خبرگزاری رویترز روز یکشنبه به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که دولت باراک اوباما مایل است امکان همکاری با ایران درباره سایر مسائل جهانی را نیز آزمایش کند و مذاکرات درباره سوریه را مهمترین موضوع در این زمینه می داند.


این مقام آمریکایی که خواست نامش ذکر نشود همچنین از مبادله زندانیان بین آمریکا و ایران در برابر انتقاد جمهوریخواهان دفاع کرد.
وی افزود: اگر برخی افراد می خواهند بگویند که طرفدار باقی ماندن این آمریکایی ها در زندان هستند ، بگذار بگویند ، اما حقیقت این است که این فرصتی بود که آنان را به خانه بیاوریم.


از سوی دیگر ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که تمام تلاش های چند سال اخیر خود و لابی این رژیم در آمریکا برای شکست مذاکرات هسته ای را بر باد رفته می بیند ، روز یکشنبه ادعا کرد: سیاست اسراییل همان طور که در گذشته بوده و در آینده نیز دقیقا چنین خواهد بود، اجاره ندادن به ایران برای دسترسی به سلاح های هسته ای است.
وی افزود: اسراییل آماده رویارویی با هرگونه تهدیدی است.


این در حالیست که رژیم صهیونیستی تنها واحد سیاسی دارنده قدرت هسته ای در خاورمیانه است و بنا بر نظرسنجی های متعدد ، بسیاری از مردم منطقه و جهان این رژیم را عامل اصلی بی ثباتی می دانند.


منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :