موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حقوق قضائی

a/40512 :کد

0

مهلت بابک زنجانی یک ماه دیگر تمدید شد

  دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ — ۱۰:۱۶
تعداد بازدید : ۲۹۰   
 تحلیل ایران -مهلت بابک زنجانی یک ماه دیگر تمدید شد

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی، پیرو درخواست بابک زنجانی، مهلت وی برای پرداخت بدهی شرکت نفت را یک ماه دیگر تمدید کرد.


شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی، پیرو درخواست بابک زنجانی، مهلت وی برای پرداخت بدهی شرکت نفت را یک ماه دیگر تمدید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، رسول کوهپایه‌زاده وکیل مدافع بابک زنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم این خبر را اعلام کرد و گفت: پیرو جلسه اخیر موکلم با وکلای شرکت نفت و نمایندگان بانک مرکزی که در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد، از دادگاه مجدداً تقاضای استمهال کردیم و خوشبختانه قاضی صلواتی با تمدید مهلت موکلم به مدت یک ماه دیگر، موافقت کرد.

وی اضافه کرد: پیرو جلسه اخیر، بانک مرکزی موظف است، شماره حساب یک بانک خارجی را به دادگاه و موکلم به منظور پرداخت بدهی اعلام کند و در همین راستا از دادگاه تقاضا کرده‌ایم، مهلت مجدد موکلم از زمان اعلام شماره حساب، آغاز شود. پیشتر شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران و در پایان بیست و چهارمین جلسه محاکمه متهمان پرونده نفتی، به بابک زنجانی یک ماه مهلت داد تا بدهی دو میلیارد یورویی خود را به شرکت نفت پرداخت کند که این مهلت 29 دی ماه جاری پایان می‌یابد.

روز شنبه هفته جاری، شعبه 15 دادگاه انقلاب به منظور بررسی آخرین اقدامات صورت گرفته، جلسه‌ای با حضور زنجانی، وکلای شرکت نفت و نمایندگان بانک مرکزی برگزار شد که در این جلسه، نمایندگان بانک مرکزی اعلام کردند 17 بانک‌ و موسسه اعلام شده از سوی زنجانی برای صدور برات یا ضمانت‌نامه، صلاحیت لازم را ندارند.

در این جلسه، تاخیر بانم مرکزی در اعلام نظر خود، مورد اعتراض زنجانی و وکیلش قرار گرفت و در پایان مقرر شد بانک مرکزی شماره حساب یک بانک در یکی از کشورها را به دادگاه و زنجانی اعلام کند تا وی بتواند پس از رفع تحریم‌ها، از طریق یک بانک چینی، بدهی خود با نفت را تسویه کند.
 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :