موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/40558 :کد

0

اگر سازمان ملل اصلاح شود دنیا اصلاح می‌شود

  دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ — ۱۲:۱۲
تعداد بازدید : ۲۶۶   
 تحلیل ایران -اگر سازمان ملل اصلاح شود دنیا اصلاح می‌شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح نمایشگاه عکس سالگرد احداث سازمان ملل گفت: اگر سازمان ملل اصلاح شود دنیا اصلاح می‌شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح نمایشگاه عکس سالگرد احداث سازمان ملل گفت: اگر سازمان ملل اصلاح شود دنیا اصلاح می‌شود 

 

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمدحسن ابوترابی فرد در سخنانی خطاب به گری لوئیس نماینده سازمان ملل در ایران، توضیح داد: ایران در حوزه‌های مبارزه با مواد مخدر، فقرزدایی، حفاظت از محیط زیست، بهداشت و سلامت فعالیت می‌کند و قدم‌های بلندی را نیز در حوزه سلامت و بهداشت برداشته، تقریباً با اطمینان می‌توانم بگویم در کشورمان کسی از گرسنگی رنج نمی‌برد.

 

او ادامه داد: ایران در ارتباط با مبارزه با مواد مخدر پیشتاز بوده و شهدای فراوانی را در این راه تقدیم کرده؛ نیروی انتظامی کشورمان نیز حضور پرتلاشی در این زمینه داشتند.

 

ابوترابی فرد در ادامه با انتقاد از حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان، اظهار کرد: از زمان حضور آمریکا این کشور همسایه شرقی ما به تولیدکننده جدی مواد مخدر تبدیل شده و قربانیان آن هم کشورهای همسایه هستند. اقدامات منطقی سازمان ملل در این مورد می‌تواند امیدبخش باشد. جمهوری اسلامی ایران حمایت‌هایی را نیز از حضور مهاجران داشته به ویژه مهاجرانی از کشورهای همسایه. در این عرصه هم سازمان ملل می‌تواند همکاری‌های منطقی را با ایران داشته باشد و امیدواریم بتوانید در زمینه ارتقاء سطح سلامت، بهداشت، کاهش فقر و مبارزه با مواد مخدر موثر عمل کنید زیرا سازمان ملل می‌تواند نقش مهمی داشته باشد.

 

او همچنین با اشاره به نقش شورای امنیت سازمان ملل در حوادث منطقه، گفت: معتقدم اگر شورای امنیت سازمان ملل وجود نداشت کشور یمن اینگونه قربانی نداده و مورد تجاوز قرار نمی‌گرفت. شورای امنیت برای ایجاد امنیت کشورها شکل گرفته اما اکنون به ابزاری برای محاصره یمن و حمایت از عربستان تبدیل شده. این فاجعه تلخ از خاطره کشورهای منطقه و جهان حذف نخواهد شد.

 

ابوترابی فرد افزود: ما به رفتار شورای امنیت در زمینه موضوع هسته‌ای کشورمان اعتراض داریم. این شورا در طول 12 سال گذشته رفتار قابل قبولی نداشته. کشورهایی مثل رژیم صهیونیستی که می‌دانید به کلاهک هسته‌ای مجهز هستند باید مورد تحریم کامل قرار گیرند. اما متأسفانه این رژیم همچنان مورد حمایت است. بر همین اساس بود که من به شما گفتم اگر سازمان ملل اصلاح شود دنیا اصلاح می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، در ادامه گری لوئیس نماینده سازمان ملل در ایران ضمن قدردانی از صحبت‌های صریح ابوترابی فرد، گفت: اکنون فرصت خوبی برای حضور ایران در مجامع بین‌المللی است که مهمترین آن مبارزه با تروریسم است. ما تلاش خواهیم کرد تا به ایران در این زمینه کمک کنیم و ندای کشورتان را به جهانیان برسانیم.

 

او سپس با بیان اینکه ابتکار رئیس جمهور ایران در مبارزه با اقدامات تروریستی را قبول داریم، اظهار کرد: تمام تلاش خود را برای به ثمر نشستن اقدامات ایران انجام خواهیم داد. ایران اقداماتی را در زمینه سلامت و مبارزه با مواد مخدر انجام داده که مایلیم تجربیات شما را در این زمینه در معرض جهان قرار دهیم.

 

وی سپس ابراز امیدواری کرد که در جلساتی با حضور نمایندگان مجلس شرکت کند که این پیشنهاد با موافق نایب رئیس مجلس مواجه شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :