موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40582 :کد

0

الجزایر اجرای توافق هسته ای را دستاورد تاریخی دانست

  دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۳
تعداد بازدید : ۲۸۶   
 تحلیل ایران -الجزایر اجرای توافق هسته ای را دستاورد تاریخی دانست

الجزایر اجرای توافق هسته ای ایران را دستاورد تاریخی و مرحله مهمی برای حفظ صلح و امنیت بین المللی و تحقق توسعه برای همه ملت ها دانست. - See more at: http://fa.alalam.ir/news/۱۷۸۰۴۲۶#sthash.tYGjUF۸n.dpu

الجزایر اجرای توافق هسته ای ایران را دستاورد تاریخی و مرحله مهمی برای حفظ صلح و امنیت بین المللی و تحقق توسعه برای همه ملت ها دانست.
 

به گزارش تحلیل ایران، براساس بیانیه وزارت امور خارجه الجزایر، این کشور از اجرایی شدن توافق هسته ای ایران استقبال کرد.


در این بیانیه آمده است الجزایر از اجرایی شدن توافق هسته ای ایران استقبال می کند و آن را مرحله مهمی در روند تاریخی برای پایان دادن به تنش ها و بحران ها به منظور حفظ صلح و امنیت بین المللی و همچنین تحقق توسعه برای همه ملت ها می داند.  

 

براساس این بیانیه، الجزایر بر پایبندی خود به خلع سلاح هسته ای و عدم گسترش سلاح هسته ای تاکید می کند و همچنین از اینکه این توافق حق حاکمیتی کشورها را در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای تثبیت می کند، خرسند است.

 

وزارت امور خارجه الجزایر در این بیانیه افزود الجزایر امیدوار است که این دستاورد تاریخی به فعالسازی تلاش برای ایجاد منطقه خالی از سلاح کشتار جمعی درمنطقه خاورمیانه منجر شود و در ایجاد فضای اعتماد و حسن همجواری که می تواند به برقراری صلح و ثبات و شکوفایی در منطقه و خارج از آن ترغیب کند، سهیم باشد. 

 منبع:العالم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :