موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40614 :کد

0

تلاش ژاپن برای ایجاد مصالحه میان غرب و روسیه

  دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ — ۱۵:۴۳
تعداد بازدید : ۲۹۴   
 تحلیل ایران -تلاش ژاپن برای ایجاد مصالحه میان غرب و روسیه

نخست وزیر ژاپن که در حال حاضر ریاست گروه ۷ را برعهده دارد، اعلام کرد، می‌خواهد ولادیمیر پوتین را به صحنه جهانی بازگرداند تا مسکو برای کمک به حل بحران‌های موجود در خاورمیانه مشارکت کند.

نخست وزیر ژاپن که در حال حاضر ریاست گروه 7 را برعهده دارد، اعلام کرد، می‌خواهد ولادیمیر پوتین را به صحنه جهانی بازگرداند تا مسکو برای کمک به حل بحران‌های موجود در خاورمیانه مشارکت کند.


به گزارش تحلیل ایران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن گفت: ما نیاز داریم که روسیه در بحران‌های خاورمیانه مشارکت مثبتی داشته باشد، من معتقدم که در این راه گفت‌وگوی سازنده و مناسب با روسیه به خصوص با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور بسیار مهم است.


واشنگتن و مسکو در بحران سوریه در دو جبهه مخالف قرار دارند.


آبه گفت که دوست دارد به مسکو برود و یا از پوتین دعوت کند، برای این مذاکرات به توکیو برود.

 

در حال حاضر گروه 7 شامل کشورهای بزرگ اقتصادی یعنی انگلیس، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و ژاپن و آمریکا است. در گذشته روسیه عضو این گروه بود اما به دلیل افزایش تنش‌ها به دلیل بحران کریمه و اوکراین از این گروه کنار گذاشته شد.

 

آبه افزود، به عنوان رئیس گروه 7 به دنبال سفر به روسیه در زمان مناسب است که روزنامه ژاپنی "نیکی"اعلام کرد که این سفر به احتمال بسیار در آستانه نشست جی 7 در ماه می انجام می‌شود.

وی در گذشته در راستای ارتقای روابط دو جانبه از پوتین خواسته بود که دو کشور درباره مناطق مورد مناقشه میان دو کشور گفت‌وگو کنند.

 

همچنین آبه در گفت‌وگو با روزنامه ژاپنی "نیکی" با اشاره به اقدامات اخیر چین گفت: جامعه بین‌المللی باید صدای اعتراض خود را علیه جزایر مصنوعی چین در دریای چین جنوبی بلند کند.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :