موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40625 :کد

0

وزیر دفاع آلمان درباره تشکیل محور ترور در آفریقا هشدار داد

  دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ — ۱۷:۳۲
تعداد بازدید : ۲۶۵   
 تحلیل ایران -وزیر دفاع آلمان درباره تشکیل محور ترور در آفریقا هشدار داد

وزیر دفاع آلمان با ابراز نگرانی درباره اوضاع آفریقا درباره سناریوی اتحاد تروریسم داعش با بوکوحرام در لیبی و تشکیل محور ترور در آفریقا هشدار داده و اعزام نیروهای آلمانی به لیبی را رد نکرد.

وزیر دفاع آلمان با ابراز نگرانی درباره اوضاع آفریقا درباره سناریوی اتحاد تروریسم داعش با بوکوحرام در لیبی و تشکیل محور ترور در آفریقا هشدار داده و اعزام نیروهای آلمانی به لیبی را رد نکرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، "اورزولا فون در لاین"، وزیر دفاع آلمان با نگرانی به اوضاع آفریقا نگریسته و در گفتگو با نشریه "بیلد" تصریح کرد که سازمان تروریستی داعش سعی می کند در این منطقه یک اتحاد فاجعه بار را تشکیل دهد.

 

وزیر دفاع آلمان به این ترتیب درباره تشکیل یک محور ترور در آفریقا هشدار داده و گفت: تروریست های داعش در لیبی به دنبال اتصال و اتحاد با سازمان تروریستی بوکوحرام در آفریقای مرکزی هستند.

 

وی افزود: اگر آن ها موفق به انجام این کار شوند بنابراین یک محور ترور تشکیل می شود که بخش های وسیعی از آفریقا را می تواند بی ثبات کند. این یک تحول بسیار خطرناک خواهد بود که هجوم جدید پناهندگان پیامد آن می باشد. ما نباید اجازه وقوع چنین رخدادی را بدهیم. برای این منظور این مهم است که لیبی را که در معرض تهدید تروریست‌های داعش قرار دارد پایدار کنیم.

 

"فون در لاین" در پاسخ به این پرسش که آیا ارتش آلمان به لیبی اعزام خواهد شد عملیات ارتش آلمان برای این منظور را رد نکرد و گفت: آلمان نمی تواند از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کند که سهمی در این راستا داشته باشد. سریعا باید یک دولت کارآمد در لیبی روی کار آمده و سپس کمک های فوری ضرورت دارد و نظم و قانون باید حاکم شود.

 

فون در لاین اخیرا اعلام کرده بود که مسئله عملیات ارتش آلمان در لیبی تازه زمانی مد نظر قرار می گیرد که یک دولت وحدت ملی در این کشور درخواستی را به جامعه بین‌المللی ارائه دهد.

 

هفته نامه "اشپیگل" اوایل ماه جاری میلادی گزارش داد که ارتش آلمان در نظر دارد مشترکا با ارتش ایتالیا سربازان لیبیایی در تونس را آموزش دهد.

 

لیبی از زمان سقوط دیکتاتوری معمر قذافی در سال 2011 گرفتار هرج و مرج شده است. دو دولت برای دستیابی به قدرت تلاش می کنند و همزمان داعش نیز تلاش می کند در این منطقه نفوذ کند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :