موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40627 :کد

0

یونان: ترکیه با قاچاقچیان پناهندگان همکاری می‌کند

  دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ — ۱۷:۵۴
تعداد بازدید : ۳۷۱   
 تحلیل ایران -یونان: ترکیه با قاچاقچیان پناهندگان همکاری می‌کند

رئیس جمهور یونان از عمل نکردن ترکیه به تعهدات خود در قبال اروپا در بحران پناهندگان اشاره کرده و تاکید کرد که ترکیه با قاچاقچیان جنایتکار پناهندگان همکاری می کند.

رئیس جمهور یونان به عمل نکردن ترکیه به تعهدات خود در قبال اروپا در بحران پناهندگان اشاره و تاکید کرد که ترکیه با قاچاقچیان جنایتکار پناهندگان همکاری می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، "پروکوپیس پاولوپولوس"، رئیس جمهور یونان این انتقاد را به ترکیه وارد کرد که با قاچاقچیان جنایتکار پناهندگان همکاری می کند.

 

وی در این باره اظهار داشت: من ترس و نگرانی زیادی دارم که قاچاقچیان انسان ترک، حمایت هایی را از مقامات و سازمان های ترکیه دریافت می کنند. ما مدارکی در این راستا داریم. تجارت و قاچاق انسان یک نوع تجارت برده است.

 

رئیس جمهور یونان قرار است امروز (دوشنبه) به برلین سفر کند و با رئیس جمهور و صدر اعظم آلمان دیدار کند.

 

ترکیه که در آن تنها حدود 2.2 میلیون پناهنده از سوریه اقامت دارند در غلبه بر بحران پناهندگان نقش تعیین کننده‌ای دارد. اتحادیه اروپا با آنکارا توافق کرده است که این کشور هجوم پناهندگان به اتحادیه اروپا را به صورت قدرتمندانه تری محدود کند. در مقابل آنکارا می تواند انتظار کمک های میلیاردی، تسهیل ویزا برای شهروندان خود و تسریع مذاکرات عضویت در اتحادیه اروپا را داشته باشد.

 

رئیس جمهور یونان در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد که تا به حال ترکیه شمار پناهندگان را کاهش نداده است؛ تازه زمانی که این اتفاق بیفتد یونان سهم خود در کمک‌های مالی را انجام می دهد. یونان همه تعهدات خود را برآورده می کند وقتی که ترکیه به وظایف خود عمل کند. اما تا به حال ترکیه این کار را انجام نداده است.

 

"پاولوپولوس" همزمان سیاست پناهندگان مرکل را تمجید کرده و گفت: من اعتقاد دارم که وی با تصمیمات خود به آلمان و اروپا خیلی چیزها داده است و باید به این مسیر ادامه دهد. رویکرد وی شجاعانه است که البته هزینه سیاسی بالایی دارد. بحران پناهندگان در اروپا این مسئله را آشکار کرد که ارز و پول نباید در نقطه مرکزی قرار گیرد بلکه این انسان‌ها هستند که باید در این جایگاه قرار گیرند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :