موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40653 :کد

0

کمک‌های انسانی بزودی وارد مضایا ، الفوعه و کفریا می‌شود

  دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۰
تعداد بازدید : ۲۸۱   
 تحلیل ایران -کمک‌های انسانی بزودی وارد مضایا ، الفوعه و کفریا می‌شود

قرار است طی ساعات آینده در قبال ورود گازوئیل به روستای مضایا در حومه دمشق، مقادیری گازوئیل وارد دو روستای کفریا و الفوعه در حومه ادلب شود.

قرار است طی ساعات آینده در قبال ورود گازوئیل به روستای مضایا در حومه دمشق، مقادیری گازوئیل وارد دو روستای کفریا و الفوعه در حومه ادلب شود.


به گزارش خبرنگار تسنیم در دمشق، قرار است طی ساعات آینده 10 هزار لیتر گازوئیل به روستای مضایا واقع در حومه دمشق وارد شود و در مقابل نیز 10 هزار لیتر از گازوئیل نیز قرار است وارد دو روستای کفریا و الفوعه که در حومه ادلب در محاصره گروه های تروریستی قرار دارند، وارد شوند.


همچنین قرار است مقادیری از کمک‌های انسان دوستانه وارد شهر الزبدانی در حومه دمشق شود و این امر در چارچوب توافق بین دولت سوریه و گروه های مسلح با میانجیگری سازمان ملل صورت می‌گیرد.


ارتش سوریه با همکاری گروه های دفاع ملی، موفق شده است دو منطقه " راس الغزال " و " راس الکبیر " در حومه شمالی شهر لاذقیه را به کنترل کامل خود در آورد، این امر بعد از یک سری نبردهای شدید میان ارتش سوریه با گروه های مسلح تروریست محقق شده است.


این درحالی است که گروه های مسلح تروریست به روستای " عطیره " که هم مرز ترکیه و از توابع لاذقیه است، حملات شدیدی را ترتیب داده بودند، ارتش در این نبرد توانست بخش های وسیعی را به کنترل خود در آورد و بسیاری از اعضای گروه های تروریستی را در این منطقه به هلاکت برساند.

از سوی دیگر ارتش سوریه موفق شد سلطه خود را بر منطقه " مساکن الرواد " راهبردی در داخل روستای " البغیلیه " در حومه دیر الزور در شمال شرق سوریه محقق سازد، در این منطقه گروه های مسلح تروریست داعش دست به یک قتل عام گسترده ای زده بودند که در این قتل عام و جنایت نزیدک به 300 شهروند بی دفاع سوریه که عموما زن و بچه بودند، کشته شدند.


ارتش سوریه با کمک رزمندگانی از عشایر سوریه موفق شده است با حمایت نیروی هوایی ارتش و پشتیبانی هوایی جنگنده های ارتش روسیه برای تامین امنیت و ثبات در روستای " البغیلیه " وارد عمل شود و تمام مناطق اطراف این روستا را از لوث حضور گروه های تروریستی پاکسازی کند و بسیاری از اعضای وابسته به گروه تروریستی داعش از این منطقه بیرون رانده شدند.


جنگنده ها در این عملیات برای پاکسازی اطراف روستای " البغیلیه " دست به عملیات هوایی گسترده ای زدند و اطراف فرودگاه دیر الزور نظامی هم به صورت کامل پاکسازی شده است، همچنین باید گفت که بخش غربی شهر دیر الزور نیز هم اکنون از لوث حضور گروه های تروریستی پاکسازی و امن شده است.


گستره عملیات پاکسازی جنگنده‌های نظامی ارتش های سوریه و روسیه تا پایگاه نظامی " الطلائع " امتداد یافته و به منطقه هتل " فرات الشام " رسیده است و در این عملیات نظامی دهها تن از اعضای گروه های تروریستی کشته و زخمی شدند و تاکنون نیز این عملیات در محور داخلی این شهر ادامه دارد.


ارتش سوریه همچنین طی عملیات تیرباران و گلوله باران پایگاه ها و مراکز استقرار اعضای سازمان تروریستی داعش در دو روستای " الحصان " و " الجنینه " در اطراف روستای عیاش موفق شدند، بسیاری از تروریست ها را به هلاکت برسانند.


این در حالی است که ارتش سوریه با گروه های تروریستی که به اطراف محله " الرشیدیه " در شهر دیر الزور وارد شده بودند درگیر شد و موفق شد دهها تن از اعضای گروه های تروریستی را به هلاکت برساند.


در همین راستا نیروی هوایی ارتش سوریه موفق شد در حمله به سه پایگاه و شماری از دستگاه های نظامی وابسته به گروه های تروریستی داعش شماری از آنها را به هلاکت برسانند، این درگیری ها در نزدیک روستای " ام شرشوح " در حومه حمص در مرکز کشور صورت گرفت، در این حملات پایگاه های تروریست ها طی چهار نوبت هدف قرار گرفتند و شماری به هلاکت رسیدند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :