موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40706 :کد

0

ساندی‌تایمز:ملک سلمان تابستان قدرت را به پسرش واگذار می کند

  دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ — ۲۳:۵۰
تعداد بازدید : ۳۸۱   
 تحلیل ایران -ساندی‌تایمز:ملک سلمان تابستان قدرت را به پسرش واگذار می کند

یک هفته‌نامه انگلیسی به نقل از منابع دیپلماتیک آمریکایی نوشت، ملک سلمان در حالی‌که برای حذف «بن نایف» از ولایتعدی تلاش می‌کندکه قرار است تابستان آینده از پادشاهی کناره‌گیری و قدرت رابه پسرش واگذار کند

 

یک هفته‌نامه انگلیسی به نقل از منابع دیپلماتیک آمریکایی نوشت، ملک سلمان در حالی‌که برای حذف «بن نایف» از ولایتعدی تلاش می‌کند که قرار است تابستان آینده از پادشاهی کناره‌گیری و قدرت را به پسرش واگذار کند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، هفته‌نامه ساندی‌تایمز، روز گذشته در گزارشی به نقل از منابع دیپلماتیک آمریکا نوشت: «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سغودی برای کنار زدن «محمد بن نایف» از منصب ولایتعهدی و واگذاری این سمت به پسرش «محمد بن سلمان» آماده می‌شود.

 

محمد بن سلمان (30 ساله) جانشین ولیعهد و وزیر دفاع سعودی است.

 

این هفته‌نامه انگلیسی به گزارش اندیشکده «بنیاد مسائل خلیج» مستقر در واشنگتن اشاره کرده است.

 

اندیشکده مستقر در واشنگتن که به مسائل عربستان سعود و دیگر کشورهای خلیج فارس می‌پردازد، اخیرا در گزارشی نوشته بود، سلمان آل سعود، پادشاه سعودی درنظر دارد که پادشاهی‌اش را واگذار کرده و بعد از حذف محمد بن نایف از ولایتعدی، محمد پسر خود را به عنوان پادشاه منصوب کند.

 

در یادداشت اندیشکده مستقر در واشنگتن با اعلام اینکه این کناره‌گیری ظرف چند هفته آینده انجام خواهد شد»، افزود، منابع همچنین گفتند که پادشاه در حال هزینه صدها میلیون دلاری برای جلب حمایت از این تصمیمیش در درون خاندان حاکم است. موضوعی که هفته‌نامه ساندی‌تایمز نیز بر آن صحه گذاشته و به نقل از منابع آمریکایی تأکید کرده است که این فرآیند کناره‌گیری سلمان ممکن است در تابستان آینده انجام شود.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :