موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب

a/40736 :کد

0

رکورد شورای نگهبان با تائید صلاحیت ۴ هزار و ۷۲۰ داوطلب

  ﺳﻪشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ — ۱۰:۳۹
تعداد بازدید : ۳۱۹   
 تحلیل ایران -رکورد شورای نگهبان با تائید صلاحیت ۴ هزار و ۷۲۰ داوطلب

نتایج بررسی داوطلبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هیات‌های نظارت نشان می‌دهد که برای هر کرسی مجلس ۱۶ داوطلب با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

نتایج بررسی داوطلبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هیات‌های نظارت نشان می‌دهد که برای هر کرسی مجلس ۱۶ داوطلب با یکدیگر رقابت خواهند کرد.


 

به گزارش تحلیل ایران، بررسی تایید نهایی نامزدان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود.

هیئت‌های نظارت با بررسی وضعیت صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از 12هزار و 123 نفر داوطلب ثبت نام کرده برای دهمین دوره انتخابات مجلس، 4 هزار و 720 داوطلب را تائید صلاحیت کردند.


با بررسی آمار تعداد افراد تائید صلاحیت شده در دوره‌های پیشین مشخص می‌شود که تائید 4 هزار و 720 نفر نشانگر آن است که در دوره دهم شاهد بیشترین تأیید صلاحیت بوده‌ایم، به‌طوری که چنین رقم بالایی در تأیید صلاحیت‌ها هیچ‌گاه در تاریخ انتخابات مجلس ایران سابقه نداشته است.


بر اساس این آمار می‌توان گفت که به‌طور میانگین برای هر کرسی نمایندگی مجلس 16 نفر و در تهران برای هرکرسی 30 نفر با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

برخی جریانات سیاسی نظیر اصلاح طلبان با هدف فشار بر شورای نگهبان بدلیل رد صلاحیت برخی چهره‌های منسوب به خود، طی چند روز گذشته در مصاحبه‌هایی تلاش دارند انتخابات پیش روی مجلس را غیر رقابتی عنوان کنند.


این جوسازی علیه شورای نگهبان در حالی صورت می‌گیرد که برخلاف ادعای اصلاح طلبان بر رد صلاحیت گسترده نیروهای خود در سراسر کشور، تعدادی از این افراد با عدم احراز صلاحیت از سوی هیات اجرایی روبرو شده‌اند که می‌توانند در روزهای آینده با ارائه مستندات لازم، برای احراز صلاحیت احتمالی خود اقدام کنند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :