موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انرژی هسته ای

a/40738 :کد

0

کمالوندی: سفر آمانو به تهران سازنده بود

  ﺳﻪشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ — ۰۳:۳۰
تعداد بازدید : ۳۱۹   
 تحلیل ایران -کمالوندی: سفر آمانو به تهران سازنده بود

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفت: سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران سازنده بود و موضوعات همکاری خود را با آژانس مرور کردیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفت: سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران سازنده بود و موضوعات همکاری خود را با آژانس مرور کردیم.


به گزارش تحلیل ایران، بهروز کمالوندی در ارتباط تلفنی با بخش خبری ساعت 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه سفر آمانو به دعوت تهران بود افزود: وی امروز با رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان دیدار کرد و با وزیر خارجه کشورمان هم ناهار کاری داشت.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه آمانو امشب برمی گردد گفت: رئیس جمهور کشورمان در دیدار مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بر پایبندی کشورمان به تعهداتش در صورت پایبندی طرف مقابل و بر لزوم گسترش همکاری های فنی تأکید کرد.


وی افزود: یکی از هدف های اصلی ما از دعوت آمانو، تسریع جمع بندی و نتیجه گیری موضوع قسمت «د» بند 34 ضمیمه یک برجام است که برای یک دوره هشت ساله پیش بینی شده است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره بازطراحی و مدرن سازی رآکتور اراک گفت: بازطراحی و تأمین تجهیزات را خودمان با کمک کشورهای 1+5 انجام می دهیم و آژانس بین المللی انرژی اتمی معمولاً در حوزه نرم افزاری و آموزش ها و کمک های فنی همکاری می کند.


کمالوندی افزود: برای وارد شدن به مرحله اجرا، گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی که به کشورهای 1+5 ارائه شد باید به شورای حکام هم ارائه شود.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت:آمانو فردا این گزارش را در شورای حکام مطرح می کند و این یک روند معمول اداری است.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :