موضوعات ‌مرتبط: سیاسی ایران در جهان

a/40746 :کد

0

رفع تحریم های ایران شاخص بارزی در روابط بین الملل است

  ﺳﻪشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ — ۰۴:۵۴
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -رفع تحریم های ایران شاخص بارزی در روابط بین الملل است

یک روزنامه نگار الجزایری با تاکید بر اینکه گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی حاکی از وفای ایران به التزام های خود است تصریح کرد: رفع تحریم های ایران شاخص بارز و برجسته ای در روابط بین الملل است.

یک روزنامه نگار الجزایری با تاکید بر اینکه گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی حاکی از وفای ایران به التزام های خود است تصریح کرد: رفع تحریم های ایران شاخص بارز و برجسته ای در روابط بین الملل است.

 

به گزارش تحلیل ایران، نجیب بلحیمر تحلیلگر سرویس بین الملل روزنامه «صوت الاحرار» (ارگان رسانه ای حزب جبهه آزادی بخش ملی)؛ حزبی که اکثریت پارلمان را در اختیار دارد، گفت: تصمیم رفع تحریم ها که آمریکا و اتحادیه اروپا بر اساس گزارش آزانس بین المللی انرژی اتمی اتخاذ کردند نشان دهنده وفای ایران به التزامات خود درباره برنامه هسته ای است.


بلحیمر تصریح کرد: آنچه ایرانی ها بدان رسیدند شاخص بارزی در روابط بین الملل و تاکیدی بر کارآمدی دیپلماسی به عنوان ابزاری برای حل اختلافات سیاسی بین کشورها به جای تهدید و استفاده از زور است.
وی افزود: برای ایران توافق هسته ای پیروزی دیپلماتیک بزرگی به شمار می رود و آغاز اجرای آن نیز یک پیروزی دیگر است به ویژه با توجه به اینکه برخی طرف های منطقه ای و در راس آنها اسرائیل و عربستان سعودی تلاش کردند آن را با شکست مواجه کنند.


روزنامه نگار الجزایری ادامه داد: برداشتن تحریم ها اعترافی آشکار به التزام ایران درباره عدم تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای است و این به نوبه خود همه توجیه های اخلاقی برای اعمال تحریم ها علیه ایران را از بین می برد تحریم هایی که ضرر زیادی به اقتصاد ایران زدند. این تصمیم (اجرای برجام و رفع تحریم ها) همچنین درها را به روی ایران برای بازپس گرفتن اموال معلق مانده خود باز می کند و دستاوردهای اقتصادی مهمی را برای ایران به دنبال خواهد داشت.
وی افزود: توافق هسته ای ایران و اجرای آن باعث ایجاد ثبات در منطقه خواهد شد.


منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :