موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40747 :کد

0

نمایندگان مجلس عوام ترامپ را 'احمق' و 'عوام فریب' خواندند

  ﺳﻪشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ — ۰۵:۰۶
تعداد بازدید : ۹۹۴۴۳   
 تحلیل ایران -نمایندگان مجلس عوام ترامپ را 'احمق' و 'عوام فریب' خواندند

برخی از نمایندگان مجلس عوام از ترامپ به عنوان یک احمق و عوام فریب یاد کردند.

برخی از نمایندگان مجلس عوام در نشست کمیته فراحزبی تومارهای پارلمان که عصر روز دوشنبه در مورد جلوگیری از ورود 'دونالد ترامپ' نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا به خاک انگلیس برگزار شد، از ترامپ به عنوان یک احمق و عوام فریب یاد کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران، برخی دیگر از نمایندگان مجلس عوام نیز در این نشست که چند ساعت به طول انجامید، اظهارات دونالد ترامپ را توهین آمیز و اندیشه هایش را مسموم دانستند.
«دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا، در یکی از مناظره هایش پیشنهاد داده بود ورود مسلمانان به خاک آمریکا باید به طور موقت متوقف شود که این مساله با واکنش شدید در آمریکا و سایر کشورهای جهان از جمله انگلیس مواجه شد.


در انگلیس خانم 'سوزانا کیلی' یک فعال مدنی مقیم آبردین اسکاتلند با پیشنهاد تومار ممنوعیت ورود دونالد ترامپ به انگلیس بر روی وب سایت مجلس عوام، درخواست کرد : انگلیس ورود بسیاری از افراد را به این کشور به دلیل اظهارات آنها که حاوی نفرت بوده جلوگیری به عمل آورده است و بر همین اساس، این اصل، بایستی برای همه افرادی که رفتار غیرقابل قبول دارند اعم از ثروتمند و یا فقیر و یا ضعیف و غنی به اجرا گذاشته شود.


براساس آخرین آمار منتشر شده در تارنمای پارلمان انگلیس، تا عصر روز دوشنبه بیش از 575 هزار شهروند انگلیسی تومار ممانعت از ورود دونالد ترامپ به انگلیس، را امضاء کرده اند و انتظار می رود که این رقم باز هم افزایش یابد.
براساس رویه قانونی، اگر شمار امضاهای یک تومار از 10 هزار نفر بیشتر شود دولت انگلیس بایستی به آن پاسخ گوید و اگر از 100 هزار نفر بیش تر شود، درخواست مطرح شده در نشست مجلس عوام به بحث گذاشته خواهد شد.


در نشست کمیته یاد شده، «تسمینا احمد شیخ» نماینده پاکستانی تبار حزب ملی اسکاتلند و سخنگوی این حزب در امور سرمایه گذاری و تجارت ضمن انتقاد از رفتار و اظهارات توهین آمیز ترامپ به نمایندگان پارلمان گفت: وزارت کشور انگلیس تاکنون 84 نفر را به دلیل اشاعه تنفر رسما از ورود به خاک انگلیس منع کرده است و ترامپ باید 85 مین نفر باشد.
خانم احمد شیخ با بیان اینکه یک مسلمان انگلیسی است، گفت اظهارات ترامپ، توهین به وی، خانواده اش و دوستانش شمرده می شود.


«جک درومی» یکی از مدیران ارشد کابینه در سایه وزارت کشور و از نمایندگان مجلس نیز با 'خطرناک و احمق خواندن ' «دونالد ترامپ» گفت: اما او نمی تواند آزادانه در بریتانیا، یک ' احمق خطرناک' باشد.
وی افزود: 'در شرایط آشفته کنونی گروه تروریستی داعش به افرادی همچون ترامپ احتیاج دارد، ترامپ هم به داعش نیاز دارد.'
این سیاستمدار انگلیسی تصریح کرد که 'دونالد ترامپ حتی نباید اجازه داشته باشد به یکهزار مایلی خاک انگلیس نزدیک شود چون هم «لیگ دفاع از انگلیس» (جریان تندروی مخالف مسلمانان انگلیسی) را تشویق می کند و هم آتش تروریسم. '


«نازشاه» از دیگر نمایندگان مجلس نیز با «عوام فریب» خواندن ترامپ گفت که اگر وی به انگلیس سفر کند او را به کنیسه و مسجد منطقه اش خواهد برد.
«تام توگنهات» یک نماینده دیگر مجلس عوام نیز با «احمق» خواندن دونالد ترامپ، گفت: قدرت روسای جمهور آمریکا نامحدود نیست. آنها باید طبق چارچوب قانون اساسی شان فعالیت کنند.


وی با اشاره به اینکه «صادق خان» نامزد انتخابات شهرداری لندن مسلمان است، گفت: اما طبق اظهارات دونالد ترامپ وی باید از ورود به آمریکا منع شود؛ پس آیا ما نمایندگان مجلس نباید در این خصوص موضع بگیریم؟
«تولیپ صادق» نماینده منطقه «همپستد و کیلبرن» نیز با بیان اینکه اظهارات ترامپ «مسموم کننده است» تصریح کرد: این سخنان خطر تنش میان جوامع و اقلیت های آسیب پذیر را افزایش خواهد داد.


وی با بیان اینکه انگلیس قوانینی دارد که از ورود افرادی که سبب آشفتگی جو عمومی کشور می شوند، جلوگیری می کند، خواستار منع ورود ترامپ به انگلیس شد.
دکتر 'سارا وولاستون ' از دیگر نمایندگان مجلس عوام نیز ضمن «مشمئز کننده» خواندن اظهارات ترامپ گفت: پارلمان انگلیس به مسلمانان این کشور پیام روشنی را می فرستند که ما برای شما ارزش قائل هستیم و لذا این عریضه را جدی می گیریم.


وی همچنین خطاب به ترامپ گفت: اگر به این کشور سفر کردی فرصتی را کنار بگذار و از مساجد دیدن کن. ببین چطور انعکاس چنین اظهاراتی می تواند مضر باشد.
در همین حال شمار دیگری از نمایندگان مجلس عوام در نشست یاد شده عنوان کردند که جلوگیری از سفر وی به انگلیس سبب بهره برداری سیاسی برای طرفدارانش شده و نتیجه معکوس خواهد داد. این جلسه با رای گیری همراه نیست.


گفته می شود تومار دیگری با موضوع عدم منع سفر ترامپ به انگلیس که در تارنمای پارلمان به رای گذاشته شده، تاکنون تنها 40هزار رای بدست آورده است.
«دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس در این خصوص گفته که کاملا مخالف اظهارات ترامپ است اما این نامزد جمهورخواه آمریکایی باید اجازه داشته باشد به انگلیس سفر کند.


دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس پیشتر در سخنانی در نشست مجلس عوام تصریح کرد: سخنان دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا درباره جلوگیری از ورود مسلمانان به آمریکا، « تفرقه برانگیز، احمقانه و نادرست' است.
کامرون ضمن رد درخواست صورت گرفته در تومار یاد شده برای ممانعت از ورود ترامپ به انگلستان گفت: انگلیس « یکی از کشورهایی است که در آن تنوع نژادی، مذهبی و فرقه ای وجود دارد و به همین خاطر به خود می بالد.'


جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس نیز در گفت و گو با شبکه 'بی بی سی' با بیان اینکه دونالد ترامپ «افکار عجیبی» دارد گفته است تصمیم دارد تا او را به مسجد حوزه انتخابیه اش خواهد ببرد تا با مسلمانان گفت و گو کند.
«الکس سالمون» سخنگوی روابط خارجی حزب ملی اسکاتلند و عضو مجلس عوام انگلیس نیز تصریح کرده است که منع سفر ترامپ، به او درس عبرت می دهد.


وی گفت: 'او می خواهد مانع ورود مسلمانان به آمریکا شود، من می خواهم مانع ورود دونالد ترامپی ها به اسکاتلند شوم.'
گفتنی است زمین های گلف ترامپ که در اسکاتلند واقع هستند، روز دوشنبه همزمان با نشست کمیته فراحزبی مجلس عوام، شاهد تجمع اعتراضی ده ها نفر از مخالفان ورود ترامپ به انگلستان بودند.


سازمان ترامپ پیش از این در بیانیه ای هشدار داده است اگر نمایندگان مجلس عوام تصمیم بگیرند تا دونالد ترامپ رئیس آن شرکت را ممنوع الورود کنند، از سرمایه گذاری 700 میلیون پوندی در اسکاتلند صرف نظر خواهد کرد.


این شرکت در بیانیه خود نوشت: هر اقدامی که منجر به محدودیت مسافرت ترامپ سناتور آمریکا به انگلیس شود، سازمان ترامپ وادار خواهد شد تا تمام سرمایه گذاری های جاری و آتی در انگلستان را پایان داده و بررسی آنها را کنار گذارد.


در ادامه این بیانیه نوشته شده است: 'وست مینیستر بدعتی خطرناک می گذارد و پیامی هولناک به دنیا می دهد که انگلستان با آزادی بیان مخالف بوده و علاقه ای به جذب سرمایه گذاری خارجی ندارد.'


منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :