موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40757 :کد

0

افزایش فشارسوسیال دموکرات‌ها بر مرکل برای حل بحران پناهندگان

  ﺳﻪشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۰۴
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -افزایش فشارسوسیال دموکرات‌ها بر مرکل برای حل بحران پناهندگان

رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان و معاون مرکل با تاکید بر اینکه هجوم پناهندگان به آلمان با این سرعت دیگر نباید ادامه یابد، از صدر اعظم خواست تا در آینده‌ای نزدیک فکری برای کاهش سریع شمار پناهندگان کند.

رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان و معاون مرکل با تاکید بر اینکه هجوم پناهندگان به آلمان با این سرعت دیگر نباید ادامه یابد، از صدر اعظم خواست تا در آینده‌ای نزدیک فکری برای کاهش سریع شمار پناهندگان کند.


به گزارش تحلیل ایران، "زیگمار گابریل"، رئیس حزب سوسیال دموکرات و معاون صدر اعظم آلمان نیز مرکل را برای حل بحران پناهندگان تحت فشار قرار داد.
وی فشارها بر مرکل را افزایش می دهد تا در آینده ای نزدیک طرحی برای کاهش شمار پناهندگان ارائه دهد.


گابریل تصریح کرد که تا بهار و یا حداکثر تا اوایل تابستان باید یک توافق موثر با ترکیه برای محافظت از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا وجود داشته باشد. تنها زمانی که مرزهای خارجی اتحادیه اروپا حمایت شود مرزهای باز در اروپا می تواند حفظ شود. هر کسی می داند که هجوم پناهندگان به آلمان با این سرعت نباید ادامه یابد. ما به کاهش شمار مهاجران نیاز داریم. ما نمی توانیم در سال جاری با امنیت یک بار دیگر یک میلیون پناهنده را ادغام کنیم.


معاون رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان نیز اعلام کرد که مرکل باید بخصوص شرایط برای تقسیم بهتر پناهندگان در اروپا را تامین کند.

همچنین از حزب دموکرات مسیحی مرکل هم انتقادهای شدیدی به صدر اعظم وارد شده است.


"اریکا اشتاین باخ"، ازنمایندگان حزب دموکرات مسیحی در گفتگو با نشریه بیلد اظهار داشته است که ما می بینیم که رویکرد فعلی می تواند ما را به بدبختی بکشاند. اگر مرکل حالا از این رویکر برنگردد بنابراین در این راستا نقش دارد که دموکراسی را از پایه و اساس متزلزل کند.


چندی پیش "هورست زیهوفر"، رئیس حزب سوسیال مسیحی آلمان نیز برای تغییر سیاست پناهندگان مرکل به وی اولتیماتوم داد.

زیهوفر" که نخست وزیر ایالت بایرن نیز هست تصریح کرد که اگر مرکل این اقدام را انجام ندهد برای ما هیچ چاره ای باقی نمی ماند که دربرابر دادگاه قانون اساسی فدرال آلمان شکایت کنیم.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :