موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت

a/40764 :کد

0

آمادگی دوشرکت اروپایی برای هوشمندسازی مخازن نفتی

  ﺳﻪشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۱۷
تعداد بازدید : ۳۰۱   
 تحلیل ایران -آمادگی دوشرکت اروپایی برای هوشمندسازی مخازن نفتی

رییس پژوهشکده مطالعات مخازن و توسعه میدان پژوهشگاه صنعت نفت، از مذاکره با دو شرکت بین‌المللی سوئیسی و نروژی در حوزه هوشمندسازی مخازن نفتی خبر داد.

 

رییس پژوهشکده مطالعات مخازن و توسعه میدان پژوهشگاه صنعت نفت، از مذاکره با دو شرکت بین‌المللی سوئیسی و نروژی در حوزه هوشمندسازی مخازن نفتی خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، محمدکرامتی رییس پژوهشکده مطالعات مخازن و توسعه میدان پژوهشگاه صنعت نفت، در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از مذاکره با دو شرکت بین‌المللی در حوزه هوشمندسازی مخازن نفتی خبر داد و گفت: با دو شرکت سوئیسی و نروژی مذاکره انجام داده‌ایم که یکی از آن‌ها یک شرکت نروژی دارای تجربه بسیار بالایی در زمینه‌های حفاری‌های افقی و چند شاخه‌ای در مخازن نفتی است.

وي با اشاره به این‌که این شرکت نروژی با همکاری یکی دیگر از شرکت‌های نروژی توانسته است طولانی ترین چاه افقی جهان را به طول 9 مایل (9/6 km)حفاری و تکمیل کند، گفت: مذاکراتی با این شرکت برای مشارکت در طراحی و اجرای حفاری‌های افقی در لایه‌های با ضخامت کم انجام شده و قرار است برای ادامه مذاکرات از دو شرکت دعوت كنيم.

 کرامتی در خصوص شرکت دوم تاکید کرد: شرکت سوئیسی- آلمانی است که در ساخت تجهیزات هوشمند شیرهای کنترل درون چاهی (ICV) دارای تجربه چشم‌گیری است.

وی افزود: این شرکت تاکنون طراحی‌های متعددی را برای هوشمندسازی چاه‌های نفتی میادین با موفقیت انجام داده و هم اکنون آمادگی خود را برای همکاری با پژوهشگاه صنعت نفت اعلام کرده است.

تقويت و ارتقاء سطح همكاري با شركت‌هاي طراز  اول بين‌المللي از اصول انجام توسعه يكپارچه و فناورانه مخازن نفتي كشور است و با توجه به ماموريت پژوهشگاه صنعت نفت در ميدان فوق عظيم اهواز و ميدان مشترك يادآوران، شبكه بين‌المللي شركاي پژوهشگاه براساس نيازها و اولويت‌هاي تعريف شده، تعيين مي‌شوند كه در همين راستا با اعلام آمادگي دو شركت اروپايي با آن‌ها وارد مذاكره شده‌ايم. 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :