موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40777 :کد

0

حمله به مواضع سعودی در نجران، جیزان و عسیر

  ﺳﻪشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۴۶
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -حمله به مواضع سعودی در نجران، جیزان و عسیر

حمله جنگنده های سعودی به فرودگاه بین المللی صنعا و هدف قرار گرفتن مواضع سعودی در نجران، جیزان و عسیر توسط نیروهای یمنی از مهمترین تحولات یمن است.

حمله جنگنده های سعودی به فرودگاه بین المللی صنعا و هدف قرار گرفتن مواضع سعودی در نجران، جیزان و عسیر توسط نیروهای یمنی از مهمترین تحولات یمن است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از المسیره، جنگنده های سعودی در ساعات پایانی روز دوشنبه دو حمله هوایی را به فرودگاه بین المللی صنعا انجام دادند. بر این اساس هواپیماهای سعودی همچنین طی ۵ حمله هوایی ورزشگاه الثوره را بمباران کردند و یک حمله نیز به اطراف این ورزشگاه انجام شد.


در همین حال نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن مواضع سعودی در مناطق مرزی نجران، جیزان و عسیر را هدف قرار داده و تلفات سنگینی را به نیروها و تجهیزات آنها وارد کردند. یگان موشکی و توپخانه ای نیروهای یمنی مواضع ملطه، گذرگاه الطوال و دیگر مواضع در نجران را هدف حمله قرار داد.


توپخانه ارتش و کمیته های مردمی پایگاه نظامی السدیس را نیز بمباران کرد که در پی آن یکی از مخازن سلاح در این پایگاه آتش گرفت. مواضع نظامی در العشه نیز توسط توپخانه نیروهای یمنی هدف قرار گرفت که در پی آن آمبولانس های امداد به محل بمباران شتافتند.


در پی این حملات یک نظامی سعودی در الرمضه جیزان کشته شد. یک نظامی دیگر از مزدوران متجاوز نیز در منطقه میدی هدف حمله نیروهای یمنی قرار گرفت. همچنین یک گروه از مزدوران در این منطقه بمباران شد که در پی آن چند نفر از آنها به هلاکت رسیدند.

در عسیر نیز یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی پایگاه زبنه در الربوعه را با ۱۰ موشک مورد اصابت قرار داد. پایگاه نظامی علب نیز با چندین موشک گراد هدف قرار گرفت.


منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :