موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40781 :کد

0

لغو تحریم‌های ایران بازار پر‌سودی را به روی سوئیس می‌گشاید

  ﺳﻪشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۵۶
تعداد بازدید : ۳۴۰   
 تحلیل ایران -لغو تحریم‌های ایران بازار پر‌سودی را به روی سوئیس می‌گشاید

یک روزنامه سوئیسی با اعلام خبر سفر وزیر اقتصاد سوئیس به ایران در اواخر فوریه از جذابیت بازار ایران برای شرکت‌های سوئیسی خبر داد.

یک روزنامه سوئیسی با اعلام خبر سفر وزیر اقتصاد سوئیس به ایران در اواخر فوریه از جذابیت بازار ایران برای شرکت‌های سوئیسی خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران، روزنامه سوئیسی "تاگس آنسایگر" در مطلبی به مناسبت آغاز اجرای برجام و لغو تحریم ها علیه ایران نوشت: پایان تحریم ها علیه تهران یک بازار پر سود را به سوی ما می گشاید.

شرکت های سوئیسی بعد از لغو تحریم ها علیه ایران فرصت های خوبی را در این کشور می بینند.


"فیلیپ ولتی"، رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس و سفیر سابق سوئیس در ایران در این باره اظهار داشت که کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا و فرانسه در این راستا بسیار سریع تر و فعال تر بودند. اما سوئیس البته اعتبار خوبی در ایران دارد.

سخنگوی دبیر خانه دولتی امور اقتصادی سوئیس  Seco نیز بر مناسبات ویژه سوئیس و ایران تاکید کرد.


وی تصریح کرد که ما انتظار داریم که کاهش تحریم ها چشم اندازهای اقتصادی جدیدی را بر روابط اقتصادی دو کشور بگشاید. ایران در بسیاری زمینه ها نیاز به تقاضاهای زیادی دارد. از زیر ساخت ها گرفته تا مواد غذایی و کالاهای مصرفی.

ایران با نزدیک به 80 میلیون نفر جمعیت و یک اقتصاد داخلی به خوبی توسعه یافته بازار جذابی محسوب می شود.


دبیر خانه دولتی امور اقتصادی سوئیس  Seco در آوریل گذشته یک هیات اقتصادی را به ایران فرستاد. وزیر اقتصاد سوئیس نیز در پایان فوریه به تهران سفر می کند.
به گفته سخنگوی این دبیر خانه، تهران به ویژه برای کارفرمایان و شرکت های سوئیسی جذاب است.


"ولتی" نیز سفر وزیر اقتصاد سوئیس به ایران را فوری و ضروری ارزیابی کرد. سوئیس به دلیل موضع محتاطانه خود در دوران تحریم ها بسیار نزد ایران اعتبار دارد.

"فیلیپ ولتی"، رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس و سفیر سابق سوئیس در ایران همچنین گفت: در حال حاضر روند عادی شدن موضع ایران در دنیا آغاز می شود. این روند البته به زمان نیاز دارد و مدتی طول خواهد کشید تا تجارت با تهران به جریان بیافتد.


صادرات سوئیس به ایران از ژانویه تا نوامبر سال 2015 حدود 861 میلیون فرانک بوده که در مقایسه با 610 میلیون فرانک در سال قبل ازآن رشد چشمگیری داشته و البته همچنان در سطح پایینی قرار دارد.

موسسه جهانی سوئیس که سازمانی برای حمایت از اقتصاد خارجی این کشور است سال گذشته پیش بینی کرد که صادرات سوئیس به ایران بعد از لغو تحریم ها می تواند سه برابر شود.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :