موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40785 :کد

0

بان کی مون با خالد بحاح نخست وزیر دولت مخلوع یمن دیدار کرد

  ﺳﻪشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ — ۰۷:۰۶
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -بان کی مون با خالد بحاح نخست وزیر دولت مخلوع یمن دیدار کرد

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل در دیدار کوتاهی با خالد بحاح نخست وزیر دولت مخلوع یمن خواستار برقراری آتش بس و بازگشت طرفین بر سر میز مذاکره شد.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل در دیدار کوتاهی با خالد بحاح نخست وزیر دولت مخلوع یمن ضمن ابراز نگرانی شدید از بالا گرفتن بحران انسانی و افزایش شمار قربانیان درگیری های این کشور خواستار برقراری آتش بس و بازگشت طرفین بر سر میز مذاکره شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، وی روز دوشنبه بدنبال سلسله دیدارهای خود با مقامات و نمایندگان کشورهای مختلف منطقه در شهر ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی با خالد مهفوق نخست وزیر دولت فراری یمن نیز دیدار و گفتگو کرد.
وی خواستار ترک مخاصمه و حل اختلافات میان طرفین از طریق مذاکره شد و ادامه درگیری ها و تلفات انسانی در یمن را نگران کننده عنوان کرد.
به گفته استفاد دوجاریک سخنگوی بان کی مون موضوع اصلی گفتگوهای طرفین در این دیدار یافتن راه هایی برای برقراری آتش بس کامل و بازگشت طرفین بر سر میز مذاکره بود.


دبیر کل سازمان ملل در این دیدار بر ضرورت اجرای تدابیری که ماه گذشته درسوییس مورد توافق طرفین قرار گرفته و می تواند به بنای اعتماد میان طرفین منجر شود تاکید کرد و از خالد مهفوق خواست تا شرایط لازم برای کمک رسانی بی قید و شرط به امدادگران این سازمان به مردم تحت محاصره شهر تعز را فراهم آورد.


به گفته سخنگوی بان کی مون وی در این دیدارهمچنین از آزادی وزیر آموزش فنی و شغلی وچهار نفر از سیاستمداران وکنشگرانی که در روز 16 ژانویه آزاد شده اند ابراز خرسندی کرد و این موضوع را قدم مهمی برای حل اختلافات فی مابین از طریق مذاکرات صلح آمیز توصیف کرد.


منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :