موضوعات ‌مرتبط: سیاسی تحلیلی

a/408 :کد

خانم مرکل؛ آیا این چهره را به یاد می آورید؟!

تحلیل ایران

  دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ — ۱۹:۲۸
تعداد بازدید : ۶۶۸   

یکی از افرادی که طی روزهای اخیر، بیش از دیگر سیاست مداران اروپایی نسبت به حادثه تروریستی در نشریه هتاک شارلی ابدو ابراز تاسف می کند، آنگلا مرکل صدر اعظم سرزمین ژرمنهاست. مرکل نیز طی چند ماه اخیر و پس از شکل گیری ائتلافی ظاهری ضد داعش و ناتوانی دستگاههای امنیتی غرب در کنترل مهره های تکفیری خود در خاورمیانه  و اروپا، به یکی از مخالفان تکفیری ها تبدیل شده است.

بدیهی است که یادآوری خاطرات قبل از این موعد( زمان تغییر موضع مرکل در قبال داعش) برای صدر اعظم آلمان یک خط قرمز محسوب می شود. او به هیچ عنوان قصد ندارد گذشته خود را قبل از سال 2014 میلادی به یاد بیاورد: زمانی که راست گرایان افراطی و گروههای طرفدار فاشیست در خیابانهای برلین، فرانکفورت و درسدن حجاب مسلمانان را به تمسخر گرفته و زنان و مردان مسلمان را در سایه حمایت دستگاههای امنیتی آلمان مورد تحقیر قرار می دادند.....

شاید لازم بود زمانی که مرکل رئیس جمهور فرانسه را به سبب وقوع حمله در شارلی ابدو در آغوش می گرفت، یک نفر از حضار در راهپیمایی ضد تروریسم پاریس تصویر "مروه الشربینی" شهیده حجاب در ایالت درسدن را در مقابل چشمان صد اعظم آلمان قرار می داد! شهیده ای که به طور همزمان قربانی نژادپرستان آلمانی و دستگاههای امنیتی و دولت این کشور شد.

بدون شک مرکل سعی می کند هیچ گاه چهره "شهیده حجاب" در ایالت درسدن آلمان را به یاد نیاورد، زیرا این یادآوری برای وی "هزینه بر" و مانع از ظاهرسازی صدر اعظم آلمان در مقابل افکار عمومی خواهد بود.

با این حال مرور واقعه  شهادت "مروه الشربینی" در عین تلخ و تکان دهنده بودن، نشان دهنده حمایت علنی مقامات غربی از اقدامات نژادپرستانه و ضد اسلامی است:

صورت ماجرا از این قرار بود که در سال 2009 میلادی، مروه الشربيني بانوي محجبه مسلمان مصري در دادگاه شهر درسدن آلمان حاضر شده بود تا از رفتارهاي نژادپرستانه همسايه اش از خود دفاع كند .

اما همسايه آلماني مروه الشربيني با حمله به او با هجده ضربه چاقو مروه الشربيني باردار را در جلو چشمان همسر و فرزند سه ساله اش به قتل رساند. در حین اصابت ضربات قاتل به شربینی،  شوهر مروه برای نجات همسرش به طرف او شتافت که توسط پلیس آلمان مورد تیراندازی قرار گرفت.

پس از آن، همسر شربینی  با وضعیتی بحرانی در بیمارستان بستری گردید. فرزند خردسال سه ساله‌ شهیده حجاب که شاهد این ماجرای خونبار بوده، همچنان  برای معالجه تحت نظر روانشناس است. شهادت  مروه الشربيني بار ديگر نشان داد كه مسلمانان آلمان و اروپا تا چه ميزان در معرض خطر رفتارهاي نژادپرستانه قرار دارند .

پس از آن، دولت آلمان تلاش كرد تا شهادت  مروه الشربيني را يك حادثه توصيف كند . اما واقعيت اين است كه شهادت  بانوي محجبه مسلمان  در شهر درسدن آلمان، آن هم در دادگاهی که ظاهرا باید نماد عدالت خواهی و امنیت باشد،  نتيجه رویکرد و سیاست  اسلام ستيزانه  دولت و نهادهای امنیتی آلمان بوده است.

پس از این حادثه، مقامات دولتی آلمان در قبال این حادثه سکوت وقیحانه ای در پیش گرفتند! در اینجا  از همدردی با خانواده شربینی و حتی فرزند خردسالی که از نزدیک شهادت مادرش را نظاره گر بود ، کمترین نشانه ای وجود نداشت. 4 نهاد اسلامی در آلمان در بیانیه ای اعتراض آمیز از صدراعظم آلمان خواستند تا لااقل در ظاهر این اقدام تروریستی را محکوم کند اما صدر اعظم سرزمین ژرمنها در آن زمان ترجیح داد بیش از آنکه به شهادت شربینی فکر کند، به فکر قاتل نژادپرست وی و نحوه رسیدگی به وی در زندان باشد!

در حالی که شهادت شربینی و آنچه در دادگاه رخ داد  کاملا واضح و مشخص بود، اما دولت آلمان در پاسخ به این اعتراضات گسترده در خصوص عدم محکوم کردن این حادثه عنوان کرد که  جزئیات ماجرا مشخص نشده‌است و اینکه اگر معلوم شود که واقعاً انگیزه نژادپرستانه در میان بوده نسبت آن واکنش مناسب نشان خواهد داد!

برادر مروه الشربینی در این خصوص اظهار کرد:

" وای به روزی که چنین حادثه‌ای برای یک اروپایی رخ می‌داد، در آن صورت بود که دولت آلمان و کشورهای اروپایی جنجالی بسیار بزرگ در سراسر دنیا به راه می‌انداختند، ولی در برابر این جنایت تروریستی مهر سکوت بر لب زدند."

پس از 10 روز از شهادت شربینی و در حالی که خشم مسلمانان دنیا از مرکل و دولت آلمان صد چندان شده بود، بالاخره صدر اعظم آلمان به سخن آمد! سخنی که بیش از اعلام انزجار از قاتلین شربینی، توجیه " اسلام هراسی" در آلمان بود!

آنگلا مرکل طی پیامی  شهادت این بانوی مصری  را به "حسنی مبارک" دیکتاتور سابق  قاهره ( که از اصلی ترین مهره های غرب و رژیم صهیونیستی در خاورمیانه محسوب می شد)، تسلیت گفت!

آنگلا مرکل  در بخشی از سخنانش به وجود "اسلام هراسی" در غرب پس از وقوع حملات 11 سپتامبر اشاره کرده و آن را علت وجود برخی احساسات ضداسلامی در کشورهایی مانند آلمان دانست! به عبارت بهتر، مرکل به جای ابراز همدردی با خانواده شربینی و تاکید بر مجازات قاتل وی و محکوم کردن اسلام هراسی، به ریشه یابی آن در جامعه کشورش پرداخت و آن را به حادثه ساختگی 11 سپتامبر در آمریکا ارتباط داد!

"ایمن مزیک" دبیرکل  شورای مرکزی مسلمانان آلمان در واکنش به پیام تسلیت مغرضانه مرکل عنوان داشت :

 خانم مرکل بهتر است به جای توجیه بروز چنین وقایعی، آن را محکوم کند. اسلام ستیزی، پنهان و یا آشکار واقعیتی است که در آلمان وجود دارد.

بدون شک آنگلا مرکل و دیگر مقامات غربی در برهه فعلی بیش از هر زمان دیگری از شنیدن نام "شهیده حجاب" وحشت دارند. هر قطره  خون پاک مروه الشربینی مهر باطلی بر ادعای مقامات غربی در خصوص احترام به دموکراسی و آزادی و حقوقی بشر در غرب می نوازد. بدون شک ننگ "حمایت از قاتلین شربینی" تا ابد بر پیشانی آنگلا مرکل و دستگاههای امنیتی و قضایی آلمان باقی خواهد ماند....

  نوشته : محمد قادری

                               

  تحلیل ایران
  تحریریه تحلیل ایران
  آدرس ایمیل : info@tahlileiran.ir
  آدرس سایت/وبلاگ:
  از همین نویسنده :


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :