موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40873 :کد

0

هشدار درباره درگیری‌های اجتماعی در سایه بحران پناهندگان

  ﺳﻪشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ — ۱۴:۲۲
تعداد بازدید : ۳۵۷   
 تحلیل ایران -هشدار درباره درگیری‌های اجتماعی در سایه بحران پناهندگان

وزیر کشور آلمان با تاکید بر اینکه افراد جدید و غریبه می توانند تهدیدی برای بومیان یک کشور باشند درباره درگیری های اجتماعی در سایه بحران پناهندگان هشدار داد.

وزیر کشور آلمان با تاکید بر اینکه افراد جدید و غریبه می توانند تهدیدی برای بومیان یک کشور باشند درباره درگیری های اجتماعی در سایه بحران پناهندگان هشدار داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، "توماس دمایزیر"، وزیر کشور آلمان درباره تضادها و درگیری های اجتماعی با توجه به هجوم پناهندگان هشدار داده و گفت: مهاجرت همچنین سمت تاریک خود را دارد.

 

وی که روز گذشته در یک کنفرانس مربوط به پناهندگان در ژنو سوئیس سخن می گفت همچنین تصریح کرد: دولت ها باید ترس ها و نگرانی های مردم بومی را جدی بگیرند. افراد جدید و غریبه می توانند تهدیدی برای مردم بومی هر کشوری باشند.

 

"توماس دمایزیر" همچنین این مسئله را شفاف کرد که ظرفیت پذیرش پناهندگان جدید محدود است. وی هم زمان از موضع دیگر کشورها در اجتناب از پذیرش پناهندگان انتقاد کرده و گفت: بسیاری از کشورهای اروپایی هیچ سهمی را در غلبه بر بحران پناهندگان بر عهده نمی گیرند.

وزیر کشور آلمان خواستار یک استراتژی مشترک اروپایی برای حل بحران پناهندگان شد.

 

وی تاکید کرد که کاهش فوری هجوم پناهندگان ضرورت دارد. اتحادیه اروپا باید مرزهای خارجی خود را بهتر حمایت کند و در این راستا سازمان حفاظت از مرزهای اروپایی ( فرانتکس) نقش مرکزی را ایفا می کند. وی همچنین خواستار اقدامات سختگیرانه تر علیه باندهای قاچاق پناهندگان شد.

 

وی همچنین تاکید کرد که مراکز پذیرش پناهندگان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به زودی راه اندازی می شود که در این مراکز باید پناهندگان پذیرفته شده هویت آن ها شناسایی شده و ثبت نام شوند.

 

توماس دمایزیر در سخنرانی دیگری احترام بیشتر در رفتارهای اجتماعی با یکدیگر را خواستار شده و اظهار داشت: رفتارهای زمخت و خشن به جامعه ما بازگشته است و این برای همبستگی جامعه ما بد است.

 

وی همچنین به این مسئله انتقاد وارد کرد که سیاستمداران به عنوان خائن و خیانتکار به مملکت مشخص می شوند. ما به احترام، حسن نیت و قدردانی نیاز داریم. یک جامعه به این موارد نیاز دارد و گرنه همبستگی خود را از دست می دهد.

 

دمایزیر همچنین خواستار صبر هم از طرف جامعه و هم از طرف پناهندگان برای حل این بحران شده و همچنین تصریح کرد که جامعه به اختلاف نظر و مناقشه نیز نیاز دارد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :