موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/40885 :کد

0

اشتاین مایر: ایران کلید ثبات خاورمیانه است

  ﺳﻪشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ — ۱۴:۵۵
تعداد بازدید : ۳۳۷   
 تحلیل ایران -اشتاین مایر: ایران کلید ثبات خاورمیانه است

وزیر خارجه آلمان اعلام کرد که ایران کلید ثبات خاورمیانه است.

وزیر خارجه آلمان اعلام کرد که ایران کلید ثبات خاورمیانه است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر خارجه آلمان امروز (سه‌شنبه) به خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره پیشنهاد وزیر حمل و نقل آلمان مبنی بر لزوم آماده شدن برای بستن مرزهای این کشور گفت: راه‌حل.... در بستن مرزها نیست.

 

وزیر خارجه آلمان در ادامه گفت که حل تنش در سوریه و همچنین همکاری با همسایگان سوریه برای مدیریت هجوم آوارگان در کنار ایجاد مراکزی در یونان و ایتالیا به منظور رسیدگی به افرادی که وارد اروپا می‌شوند، ضروری است.

 

وی در بخشی از سخنان با اشاره به تنش بوجود آمده بین ایران و عربستان نیز گفت: تنش بوجود آمده در روابط ایران و عربستان به این زودی از بین نمی‌رود اما می‌توان به بازگشت اعتماد از دست رفته بین این دو رقیب منطقه خاورمیانه کمک کرد.

 

اشتاین مایر در ادامه افزود: در اولین گام، اگر دو طرف ایران و عربستان وضعیت حاضر را تحت کنترل درآورده و به گفتگو با یکدیگر بپردازند می‌توان به دستاوردهای در این زمینه دست یافت.

 

وزیر خارجه آلمان همچنین ایران را کلید ثبات در منطقه خاورمیانه دانست.

 

این اظهارات درحالی مطرح شده است که زیگما گابریل، رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان و معاون مرکل با تاکید بر اینکه هجوم پناهندگان به آلمان با این سرعت دیگر نباید ادامه یابد، از صدر اعظم خواست تا در آینده‌ای نزدیک فکری برای کاهش سریع شمار پناهندگان کند.

 

از سوی دیگر وزیر کشور آلمان با تاکید بر اینکه افراد جدید و غریبه می توانند تهدیدی برای بومیان یک کشور باشند درباره درگیری های اجتماعی در سایه بحران پناهندگان هشدار داده است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :