موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/40893 :کد

0

روز هوای پاک برای گروه‌های حساس ناپاک بود

  ﺳﻪشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ — ۱۵:۳۳
تعداد بازدید : ۵۶۷   
 تحلیل ایران -روز هوای پاک برای گروه‌های حساس ناپاک بود

مرکز کنترل کیفیت هوای تهران امروز(سه‌شنبه) شاخص غلظت آلاینده‌ها را عدد ۱۰۸ دانست که این نشاندهنده ناسالم بودن هوای پایتخت برای گروههای حساس است.

مرکز کنترل کیفیت هوای تهران امروز(سه‌شنبه) شاخص غلظت آلاینده‌ها را عدد ۱۰۸ دانست که این نشاندهنده ناسالم بودن هوای پایتخت برای گروههای حساس است.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار تسنیم، هوای پایتخت در هشتمین روز متوالی و همزمان با روز هوای پاک بازهم آلوده ماند و شاخص‌های آلودگی هوا همچنان شرایط ناسالم بودن هوا را برای گروههای حساس نشان می‌دهد.

 

این استمرار آلودگی هوای پایتخت در حالی وجود دارد که مسئولان محیط زیست استان تهران در روزهای گذشته در یک تصمیم گیری قابل تأمل، دبستان‌، پیش‌دبستان و مهدکودک‌های شهر تهران را دو روز تعطیل کردند و ساعات کاری ادارات برای امروز سه‌شنبه نیز با دو ساعت تاخیر آغاز شد.

 

مردم استان تهران و کلانشهرها آلودگی کم‌سابقه‌ای را امسال تجربه کرده‌اند و در آذر ماه و دی ماه در بازه زمانی 20 روزه هوای ناسالم را تجربه کردند و بعد از یک وقفه چند روزه که به خاطر باد و باران ایجاد شد بازهم آلودگی هوا را تنفس می‌کنند.

 

عملکرد مسئولان ذی‌ربط در بحث آلودگی هوا و راهکارهایی همچون تشکیل کمیته اضطرار و یا تعطیلی مدارس نه تنها نتیجه‌ای در بر نداشته بلکه همچنان هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروههای حساس،افراد میانسال، بیماران قلبی و کودکان است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :