موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40912 :کد

0

بیکدلی: ایران و ترکیه امروز بیش از گذشته نیازمند دوستی با هم

  ﺳﻪشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ — ۱۷:۴۱
تعداد بازدید : ۲۹۵   
 تحلیل ایران -بیکدلی: ایران و ترکیه امروز بیش از گذشته نیازمند دوستی با هم

سفیر کشورمان در آنکارا با اشاره به توافق ایران با ۱&#۴۳;۵ و اجرایی شدن برجام تاکید کرد: ایران و ترکیه امروز بیش از هر زمان دیگری به دوستی با هم نیازمند هستند.

سفیر کشورمان در آنکارا با اشاره به توافق ایران با 1+5 و اجرایی شدن برجام تاکید کرد: ایران و ترکیه امروز بیش از هر زمان دیگری به دوستی با هم نیازمند هستند.


به گزارش تحلیل ایران، علیرضا بیکدلی، سفیر کشورمان در ترکیه در صفحه شخصی فیسبوکش با اشاره به اجرای برجام نوشت: از یک‌سال پیش به همه دوستانم در ترکیه اطمینان دادم که مسیر مذاکرات ایران با 1+5 به سمت لغو تحریم‌هاست. ترکیه که در دوران تحریم‌ها همواره کنار جمهوری اسلامی ایران بوده است باید متناسب با دوره جدید و رقابت‌هایی که در راه است خود را آماده کند. در میدان این رقابت اقتصادی سنگین ترکیه از مزیت‌های فراوانی برخوردار خواهد بود.

 

هم‌چنین مناسبات دوستانه، همسایگی، آشنایی با بازار ایران، مشترکات فرهنگی و وجود بیش از 4000 شرکت ایرانی و ترکیه‌ای که با هم سابقه همکاری دارند. پیروزی ایران در مقابله با تحریم در پرتو همکاری با همسایگان بود. ایران و ترکیه باید به قله‌ها نگاه کنند. 30 میلیارد دلار تجارت باید محقق شود.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :