موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40992 :کد

0

باید با تحریم و راهبردی مشخص با اهداف ایران مقابله کنیم

  چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ — ۰۴:۵۰
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -باید با تحریم و راهبردی مشخص با اهداف ایران مقابله کنیم

یکی از نامزدهای متعدد حزب جمهوری‌خواه در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری بار دیگر خواستار مقابله با ایران و تحکیم روابط تل‌آویو و واشنگتن شد.

یکی از نامزدهای متعدد حزب جمهوری‌خواه در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری بار دیگر خواستار مقابله با ایران و تحکیم روابط تل‌آویو و واشنگتن شد.


 

به گزارش تحلیل ایران، «جب بوش» یکی از نامزدهای جمهوری‌خواهان در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه بار دیگر خواستار مقابله با ایران شد.

برادر رئیس جمهور سابق آمریکا که در شورای روابط خارجی آمریکا صحبت می‌کرد، گفت: «ما باید با تحریم، روابط قوی‌تر با اسرائیل و راهبردی برای مقابله با داعش و (بشار) اسد (رئیس‌جمهور سوریه)، با جاه‌طلبی‌های ایران مقابله کنیم.»


وی با بیان اینکه «قدرتمند کردن ایران رویکردی اشتباه است»، گفت: «توافق هسته‌ای موجب شده تا توان ما برای بسیج حمایت لازم در جهان عرب سنی، کاهش یابد.»

بوش افزود: «ما دیگر آن نفوذ سابق را برای اثر گذاری بر سیاست‌های عربستان سعودی نداریم.»


این نامزد جمهوری‌خواه که به واسطه بحران‌آفرینی‌های برادرش در عراق و افغانستان، عملکرد مناسبی در نظرسنجی‌ها نداشته، افزود: «اگر ما در ریشه کن کردن تروریسم جدی هستیم، باید درک کنیم که این تلاشی طولانی خواهد بود.»


وی با بیان اینکه «تنها ایالات متحده می‌تواند ائتلافی را برای شکست داعش رهبری کند»، گفت: «زمانی که ایالات متحده عقب بنشیند، روسیه و ایران خلأ را پر می‌کنند.»

او در بخش‌های دیگری اظهاراتش خواستار اعزام نیروی زمینی به عراق و همچنین اعلام منطقه پرواز ممنوع در سوریه شد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :