موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/40996 :کد

0

پاکستان موشک بالدار با برد ۳۵۰ کیلومتر آزمایش کرد

  چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ — ۰۵:۱۵
تعداد بازدید : ۸۴۹   
 تحلیل ایران -پاکستان موشک بالدار با برد ۳۵۰ کیلومتر آزمایش کرد

پاکستان روز سه شنبه یک موشک میان برد را که از توانایی حمل کلاهک های جنگی کلاسیک و هسته ای برخوردار است با موفقیت آزمایش کرد.

پاکستان روز سه شنبه یک موشک میان برد را که از توانایی حمل کلاهک های جنگی کلاسیک و هسته ای برخوردار است با موفقیت آزمایش کرد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از روسیا الیوم، پاکستان روز سه شنبه یک موشک بالدار بومی شده با برد ۳۵۰ کیلومتر را آزمایش کرد. این موشک از قابلیت حمل کلاهک های جنگی کلاسیک و هسته ای برخوردار است و می تواند از دید سامانه های مراقبتی و رادارها پنهان بماند.


بنا بر بیانیه صادره از دفتر روابط عمومی ارتش پاکستان این آزمایش بر روی موشک «رعد» که نسل هشتم سامانه موشکی «حتف» توسعه یافته در داخل پاکستان است، آزمایش شد. این موشک ۳۵۰ کیلومتر برد دارد و می توان آن را از زمین و هوا برای اصابت به اهداف زمینی و دریایی شلیک کرد.


دفتر روابط عمومی ارتش پاکستان افزود: این موشک به فناوری Stealth (شبح) مجهز است که قابلیت پنهان ماندن از دید رادارها و نفوذ به سامانه های دفاعی را به آن می دهد. این فناوری یک فناوری نادر است که کشورهای اندکی آن را در اختیار دارند.


بر این اساس موشک مذکور برای حمل مقادیر بزرگ کلاهک های جنگی و هدف قرار دادن اهداف مهم نسبی همچون کشتی ها و مواضع دشمن و نیز پل ها و سدها طراحی شده است.


بنا بر اعلام ارتش پاکستان این آزمایش موفقیت آمیز بوده و موشک با دقت بالا به هدف اصابت کرده است. گفتنی است پاکستان ماه گذشته نیز موشک بالستیک شاهین-A۱ را با بردی در حدود ۹۰۰ کیلومتر آزمایش کرد.


منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :