a/41013 :کد

0

صدای شکست حباب دو میلیونی زعفران نزدیک است

  چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۴۹
تعداد بازدید : ۲۹۵   
 تحلیل ایران -صدای شکست حباب دو میلیونی زعفران نزدیک است

عضو شورای ملی زعفران گفت: شکست حباب کاذب دو میلیونی قیمت زعفران به گوش می‌رسد.

 

عضو شورای ملی زعفران گفت: شکست حباب کاذب دو میلیونی قیمت زعفران به گوش می‌رسد.

به گزارش تحلیل ایران، علی حسینی عضو شورای ملی زعفران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص بازار زعفران اظهار داشت: در حال حاضر دلالان با پول‌های سرگردان اقدام به خرید زعفران کردند و حال با احتکار در انبارها و افزایش دو میلیون تومانی قیمت زعفران نسبت به زمان تولید بازار متشنج کردند.

وی افزود: افرادی که موجب نوسان قیمت در بازار زعفران می‌شوند تنها یک عده فرصت طلب هستند که پولشان را به اشتباه در زعفران سرمایه گذاری کردند.

حسینی در ادامه بیان کرد: امسال تولید زعفران در کشور دو برابر ظرفیت صادراتی بوده و از طرفی با توجه به اینکه مصرف زعفران در دنیا محدود است باید گفت که افزایش قیمت از سوی دلالان با رفع تحریم‌ها و باز شدن درهای تجارت به ضرر تولیدی ملی است.

عضو شورای ملی زعفران یاد آور شد: در واقع ورود دلالان به بازار زعفران نه تنها منجر به افزایش حباب گونه قیمت‌ها می‌شود بلکه موجب کاهش صادرات محصول هم خواهد شد.

وی گفت: اکنون صدای شکستن حباب کاذب قیمت‌ها به گوش می‌رسد و امیدواریم با شکستن حباب زعفران هرچه زودتر دلالان این بازار به اشتباه خود پی ببرند.

حسینی تصریح کرد: بنابراین باید با اطلاع رسانی و آمار صحیح تولید و سطح زیر کشت به مردم و مدیریت بازار زعفران جلوی افزایش حباب گونه قیمت‌ها و جولان دلالان را بگیریم.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :