موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/41047 :کد

0

تدارک ترکیه برای تجاوز به خاک سوریه

  چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ — ۰۸:۴۸
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -تدارک ترکیه برای تجاوز به خاک سوریه

ارتش ترکیه با ارسال تسلیحات نظامی سنگین به مرز این کشور با سوریه در سودای تجاوز نظامی به سر می برد.

همزمان با گسترش عملیاتهای نظامی نیروهای ارتش و بسیج مردمی سوریه در محورهای عملاتی در استانهای "حمص، حلب، لاذقیه و درعا" که با پیشروی های چشمگیری همراه بوده، ارتش ترکیه با ارسال تسلیحات نظامی سنگین به مرز این کشور با سوریه در سودای تجاوز نظامی به سر می برد.

به گزارش تحلیل ایران - همزمان با گسترش عملیاتهای نظامی نیروهای ارتش و بسیج مردمی سوریه در محورهای عملاتی در استانهای "حمص، حلب، لاذقیه و درعا" که با پیشروی های چشمگیری همراه بوده، ارتش ترکیه با ارسال تسلیحات نظامی سنگین به مرز این کشور با سوریه در سودای تجاوز نظامی به سر می برد.

 
 
 
بنابر این گزارش، در ادامه ارسال تسلیحات سنگین و امکانات نظامی ارتش ترکیه به مرز این کشور با سوریه، عصر روز گذشته نظامیان ترکی تعدادی خودروی مین روب بدون سرنشین از نوع "Bozena 5" را در نقطه صفر مرزی در مجاورت شهر "منبج" واقع در شمال شرق استان حلب سوریه که از دو سال پیش با طراحی و هدایت سازمان جاسوسی و پشتیبانی دولت ترکیه به اشغال داعش درآمده، مستقر کرده است.
 
 
 
این اقدام با هدف بستر سازی جهت ورود نظامیان ترک به خاک سوریه و پیشروی در عمق اراضی سوریه با هدف "ایجاد منطقه به اصطلاح امن عملیات نظامی ممنوع" صورت می پذیرد که طی یکسال گذشته بارها از سوی مسئولان ترک اعلام شده است. منطقه امن مذکور با هدف ایجاد مسیر امن برای ارسال تدارکات نظامی و غیر نظامی برای گروههای تروریستی تکفیری داعش و القاعده و ارتش آزاد با هدف ادامه بحران نظامی در سوریه از طریق عمر بخشی و ایجاد تنفس مصنوعی به آنها از سوی ترکیه صورت میگیرد.
 منبع : مشرق
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :