موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/41105 :کد

0

ژنو ۲ شکست خورده و برای حل مساله سوریه باید ژنو ۳ برگزار شود

  چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ — ۱۱:۵۴
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -ژنو ۲ شکست خورده و برای حل مساله سوریه باید ژنو ۳ برگزار شود

دبیرکل سازمان ملل در گفت‌وگویی تلویزیونی ضمن اعلام شکست «ژنو ۲» اعلام کرد برای رسیدن به راه‌حلی در مساله سوریه باید «ژنو ۳» برگزار شود.

دبیرکل سازمان ملل در گفت‌وگویی تلویزیونی ضمن اعلام شکست «ژنو 2» اعلام کرد برای رسیدن به راه‌حلی در مساله سوریه باید «ژنو 3» برگزار شود.


 

به گزارش تحلیل ایران، «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل در گفت‌وگویی با شبکه «اسکای نیوز» عربی (که دفتر آن در امارات است) اعلام کرد ژنو 2 شکست خورده، مساله سوریه راه‌حل نظامی ندارد و باید برای حل این موضوع ژنو 3 برگزار شود.

 

بان در این برنامه با حضور مجری عرب «زینه یازجی»، درباره موضوعات سیاسی جهانی و پرونده درگیری‌های کشورهای مختلف جهان به گفت‌وگو نشست؛ خلاصه‌ای از گفت‌وگو مذکور منتشر شده و قرار است مشروح آن امروز (چهارشنبه) پخش شود.

 

بر اساس خلاصه منتشر شده، دبیرکل سازمان ملل در این گفت‌وگو ابراز امیدواری می‌کند که برداشتن تحریم‌های ضد ایرانی منجر به روابط طبیعی تهران با کشورهای همجوار شود.

 

وی در پایان ابراز اعلام کرد تضمین‌هایی از سوریه و تهران در اختیار دارد که نشان می‌دهد پرونده یمن و سوریه بر تنش میان آنها تاثیر‌گذار نخواهد بود.

 منبع : فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :