موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مهاجرت

a/41125 :کد

0

افزایش ۲ برابری پناهندگان اخراج شده از آلمان در سال گذشته

  چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ — ۱۳:۱۰
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -افزایش ۲ برابری پناهندگان اخراج شده از آلمان در سال گذشته

یک روزنامه آلمانی با استناد به اطلاعات وزارت کشور آلمان از افزایش ۲ برابری اخراج پناهندگان از آلمان در سال گذشته همزمان با هجوم بی سابقه پناهندگان به این کشور خبر داد.

یک روزنامه آلمانی با استناد به اطلاعات وزارت کشور آلمان از افزایش ۲ برابری اخراج پناهندگان از آلمان در سال گذشته همزمان با هجوم بی سابقه پناهندگان به این کشور خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه"، آلمان در سال گذشته پناهندگان زیادی را پذیرفته که بی سابقه بوده است و البته شمار اخراج پناهندگان از این کشور نیز به شدت افزایش پیدا کرده است.

 

حدود 21 هزار مهاجر خارجی در سال 2015 با اجبار باید آلمان را ترک می کردند. نشریه "زاکسنیشه سایتونگ" این خبر را امروز چهارشنبه با استناد به آمارهای اخراجی پناهندگان ارائه شده از طرف وزارت کشور آلمان منتشر کرده است. بر این اساس شمار اخراج پناهندگان در آلمان در سال گذشته تقریبا دو برابر شده است.

 

بر این اساس از 16 ایالت آلمان تحت مسئولیت پلیس فدرال این کشور در مجموع 20.888 خارجی اخراج شده اند که نسبت به سال قبل آن افزایش دو برابری را نشان می دهد. در سال 2014 حدود 10.8884 خارجی از آلمان اخراج شدند.

 

بر اساس اطلاعات وزارت کشور آلمان حدود نود درصد پناهندگان اخراج شده از آلمان از آلبانی، کوزوو، صربستان و دیگر کشورهای بالکان غربی به آلمان آمده بودند.

 

در بحران پناهندگان فعلی آلمان مهم ترین کشور پذیرنده پناهندگان در اتحادیه اروپا است. در سال 2015 سازمان های آلمانی ورود حدود 1.1 میلیون پناهنده به این کشور را ثبت کردند که بالاترین آمار در تاریخچه جمهوری فدرال آلمان بود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :