موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/41218 :کد

0

تاثیر دو مکمل بر کاهش خطر زوال عقل

  چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ — ۲۱:۳۸
تعداد بازدید : ۲۸۳   
 تحلیل ایران -تاثیر دو مکمل بر کاهش خطر زوال عقل

پزشکان دریافتند امگا۳ در بهبود تاثیر ویتامین ب بر کاهش تحلیل رفتن مغز نقش دارد.

پزشکان دریافتند امگا3 در بهبود تاثیر ویتامین ب بر کاهش تحلیل رفتن مغز نقش دارد.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ در حالی که بررسی‌های پیشین پزشکان حاکی از آن است که مکمل‌های ویتامین B‌ می‌توانند به کاهش میزان تحلیل رفتن قدرت ذهنی در افراد مسن کمک کند یک تیم تخصصی بین المللی دریافتند که وجود سطح بالاتری از اسید چرب امگا3 در بدن تاثیرات مفید ویتامین B را تقویت می‌کند.

 

این تیم تخصصی به مطالعه روی بیش از 250 فرد مبتلا به نارسایی‌های خفیف شناختی در آکسفورد پرداختند. «نارسایی خفیف شناختی» زمانی اتفاق می‌افتد که عملکرد مغز پایین‌تر از حد طبیعی است اما نمی‌تواند در عملکرد روزانه فرد تاثیر چشمگیری به همراه داشته باشد.

 

همچنین در حالی که این عارضه همچون زوال عقل جدی نیست ولی می‌تواند در صورت عدم درمان به زوال عقل تبدیل شود.

 

دکتر «سلِست دی جاگر» در این باره گفت: پیش از این در بررسی‌های خود دریافته بودیم ویتامین B می‌تواند در کاهش یا پیشگیری از تحلیل رفتن مغز و حافظه در افراد مبتلا به نارسایی خفیف شناختی موثر باشد. این تیم ابتدا به این نکته پی بردند که بین سطح امگا3 و میزان تحلیل رفتن مغز ارتباط وجود دارد و ما به دنبال پاسخ به این پرسش بودیم که آیا امگا3 و ویتامین B می‌تواند برای پیشگری از زوال شناختی با هم تعامل داشته باشند.

 

در شروع این مطالعه قدرت شناختی افراد شرکت کننده با انجام یک سری تست‌ها ارزیابی شد. همچنین سطح اسیدهای چرب امگا3 این افراد از طریق تست خون مورد بررسی قرار گرفت. سپس آنان به دو گروه تقسیم شدند تا تاثیر مصرف مکمل و ویتامین B یا دارونما روی آنها در مدت دو سال مشخص شود.

 

به گزارش شبکه اخبار محیط زیست، در این ارزیابی مشاهده شد در افرادی که سطح امگا3 آنان پایین بوده مصرف مکمل B بدون تاثیر بوده یا اثر ناچیزی داشته است. اما در گروهی که سطح اسید چرب امگا3 بالا بود،‌ مکمل‌های ویتامین B در پیشگیری از زوال قدرت شناختی نقش بیشتری داشته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :