موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/41232 :کد

0

برنامه‌ریزی، لازمه‌ واردات تجهیزات فناوری نانو در پساتحریم

  چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ — ۲۳:۰۰
تعداد بازدید : ۲۶۸   
 تحلیل ایران -برنامه‌ریزی، لازمه‌ واردات تجهیزات فناوری نانو در پساتحریم

دوره‌ پسا تحریم فرصتی ایده‌آل برای حوزه‌های فناوری نانو و غیره محسوب می‌شود اما این فرصت نیازمند برنامه‌ریزی دقیق است.

دوره‌ پسا تحریم فرصتی ایده‌آل برای حوزه‌های فناوری نانو و غیره محسوب می‌شود اما این فرصت نیازمند برنامه‌ریزی دقیق است.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار  حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، بیت‌اللهی مدیر کار گروه امور بین‌المللی ستاد توسعه فناوری نانو گفت: دوران پسا تحریم می‌تواند فرصت مناسبی در زمینه‌ فناوری نانو و فناوری‌های دیگر را برای ما فراهم کند اما مهم این است که ما بتوانیم از این فرصت‌ها بهینه استفاده کنیم.
 
وی با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر کشور ادامه داد: در دهه‌ اخیر نانو فناوری پیشرفت‌های زیادی در کشور داشته و شرکت‌های نوپا و فعالی که در حال حاضر پیچیده‌ترین تجهیزات و محصولات نانو فناوری را تولید می‌کنند، کشور را به سمت رقابت‌های گسترده‌تری سوق می‌دهد.
 
بیت‌اللهی تأکید کرد: اما مهم این است که از این فرصت با برنامه‌ریزی استفاده شود. عدم برنامه‌ریزی برای واردات محصولات از کشورهای خارجی، می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به کشور وارد کند.
 
وی در ادامه گفت: ستاد توسعه فناوری نانو و معاونت علمی و فناوری با ارائه راهکارهایی مؤثر، زمینه‌ی مناسبی برای صادرات و واردات محصولات ایجاد کرده‌اند. صادرات محصولات در زمان تحریم، به دلیل مشکلاتی که در زمینه‌ی انتقال ارز در کشور داشتیم، معضلی محسوب می‌شد اما با رفع تحریم‌ها این معضل از میان رفته و تعاملات کشورهای خارجی در زمینه‌ی بازاریابی محصولات ایران و شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی گسترده‌تر شده است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :