موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/41241 :کد

0

بیانیه وزارت امور خارجه الجزایر:برجام یک دست آورد تاریخی است

  چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ — ۲۳:۴۹
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -بیانیه وزارت امور خارجه الجزایر:برجام یک دست آورد تاریخی است

وزارت امور خارجه و همکاری بین المللی الجزایر با صدور بیانیه رسمی ضمن استقبال از اجرایی شدن برجام، آن را گام مهمی در روند تاریخی پایان یافتن بحران ها دانست.

وزارت امور خارجه و همکاری بین المللی الجزایر با صدور بیانیه رسمی ضمن استقبال از اجرایی شدن برجام، آن را گام مهمی در روند تاریخی پایان یافتن بحران ها و تشنجات به منظور حفظ صلح و امنیت بین المللی در راستای تحقق توسعه برای تمام ملت ها دانست.


به  گزارش تحلیل ایران، اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه روز چهارشنبه اعلام کرد که در بیانیه وزارت امور خارجه الجزایر ضمن تشکر از تلاش و جدیت همه طرف های توافق که زمینه دستیابی به این نتیجه مثبت را فراهم کردند، آمده است: رفع تحریم های ایران یکی از دست آوردهای این توافق است که باید با حسن نیت به مرحله اجرا درآید. 


همچنین در ادامه این بیانیه الجزایر ضمن تاکید بر پایبندی خویش به خلع سلاح هسته ای و عدم گسترش سلاح های هسته ای، خرسندی خود را از اینکه این توافق حق حاکمیتی کشورها در توسعه استفاده از اتم برای اهداف صلح آمیز را تثبیت می کند اعلام کرده است.


در بخش پایانی بیانیه نیز آمده است: الجزایر امیدوار است این دست آورد تاریخی منجر به فعال شدن تلاشها برای ایجاد منطه عاری از سلاحهای کشتار جمعی در منطقه خاورمیانه شود و نقش خود را در تقویت فضای اعتماد و حسن همجواری که می تواند به برقراری صلح و ثبات و شکوفایی منطقه و خارج آن کمک کند ایفاء کند.


شایان ذکر است دولت الجزایر در طول سال های گذشته از حق مشروع استفاده کشورمان از انرژی مسالمت آمیز هسته ای دفاع کرده است.

منبع: ایرنا 

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :