موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی واردات

a/41243 :کد

0

ورود مستقیم کالاهای ایرانی به بنادر

  چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ — ۲۳:۵۷
تعداد بازدید : ۳۰۵   
 تحلیل ایران -ورود مستقیم کالاهای ایرانی به بنادر

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با اجرای برجام ، کالاهای ایرانی به طور مستقیم با کشتی های بزرگ وارد بنادر می شود.

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با اجرای برجام ، کالاهای ایرانی به طور مستقیم با کشتی های بزرگ وارد بنادر می شود.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، محمد سعیدنژاد در گفتگوی اختصاصی افزود: طبق قانونی که در مجلس به تصویب رسیده است ، سازمان بنادر و دریانوردی تعرفه ها را به گونه ای تنظیم می کند تا کشتی های بزرگ وارد بنادر ایران شود.

وی ادامه داد: در سال های گذشته و در طول دوران تحریم شرایطی بوجود آمده بود که کالاهای ایرانی به بنادر دیگر منتقل می شد و بعد با قایق های کوچک به بنادر ایرانی منتقل می کردیم.
 
سعیدنژاد افزود: با اجرای برجام دریایی کالاهای ایرانی با کشتی های بزرگ به طور مستقیم وارد بنادر ایرانی می شود.
 
رئیس سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه ورود کالا از طریق بنادر ثالث هزینه های بیشتری برای تجار و مردم دارد ، گفت: ورود با کشتی های بزرگ با بنادر ایرانی به نرخ پایین تر و شرایط راحت تر صورت خواهد گرفت.
 
وی افزود: شرکت های بزرگ دریایی و خطوط بزرگ کشتیرانی اظهار تمایل کردند تا کشتی های خود را به صورت مستقیم وارد بنادر ایران کنند و ما قطعاً از این موضوع استقبال و شرایط ورود آنها را فراهم می کنیم.
 
سعیدنژاد درباره کالاهای ترانزیتی گفت: کالاهای ترانزیتی که به کشورهای ثالث در شمال ایران ارسال می شود هم از این طریق می توانند به بنادر ایران بیایند.
 
وی همچنین درخصوص کالاهای ترانشیپی افزود: کالاهای ترانشیپی که اول به بنادر بزرگ می امد و بعد با کشتی های کوچک به بنادر کوچک وارد می شد نیز به طور مستقیم جابجا خواهد شد.
 
سعیدنژاد گفت: قبل از تحریم 75 درصد کالاها به طور مستقیم به بنادر خودمان وارد می شد که این اقدام از این به بعد نیز صورت خواهد گرفت.
 
وی با بیان اینکه با اقداماتی که در طول دوران تحریم انجام شده ظرفیت بنادر ایران بالاتر رفته است ، افزود: از نظر کارایی و بهره وری شرایط بنادر ایران بهبود یافته و ماه های گذشته رکورد سرعت تخلیه و بارگیری کانتینرها در بنادر ایران شکسته شده است.
 
سعیدنژاد خاطرنشان کرد: نسبت به بقیه بنادر موجود در منطقه آمادگی این را داریم که از سرمایه گذاری شرکت های بزرگ کشتیرانی برای رشد و رونق این بنادر استفاده کنیم.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :