موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/41299 :کد

0

حملات جنگنده های سعودی/ پاسخ کوبنده ارتش وکمیته های مردمی

  پنجشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۶:۲۳
تعداد بازدید : ۲۷۱   
 تحلیل ایران -حملات جنگنده های سعودی/ پاسخ کوبنده ارتش وکمیته های مردمی

تداوم حملات جنگنده های سعودی، هدف قرار دادن مواضع سعودی در نجران، جیزان و عسیر و تجمع اعتراض آمیز در مقابل دفتر سازمان ملل در صنعا از جمله مهمترین تحولات یمن است.

تداوم حملات جنگنده های سعودی، هدف قرار دادن مواضع سعودی در نجران، جیزان و عسیر و تجمع اعتراض آمیز در مقابل دفتر سازمان ملل در صنعا از جمله مهمترین تحولات یمن است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از سبا، یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن مواضع سعودی در نجران، جیزان، و عسیر را با صدها موشک و خمپاره هدف قرار داده و تلفات سنگینی را به نیروها و تجهیزات سعودی وارد کرد.


یک منبع نظامی در نجران از هدف قرار دادن شماری از نظامیان سعودی در مرکز منطقه الاخدود و همچنین دیگر مواضع سعودی در صله و خباش خبر داد. این منبع اعلام کرد که یگان های تک تیرانداز ارتش و کمیته های مردمی یک نظامی سعودی را در پایگاه نظامی الهجله هدف قرار داده و این پایگاه را با چندین خمپاره بمباران کردند.


منبع مذکور همچنین اظهار داشت که یگان موشکی و توپخانه ای نیروهای یمنی، توپخانه سعودی در جنوب المعطن جیزان و همچنین پایگاه فرماندهی مرزبانان سعودی در المحاضی عسیر را بمباران کردند.


تداوم حملات سعودی به مناطق مختلف یمن

در همین حال جنگنده های سعودی سلسله حملات هوایی را به مناطق و شهرهای استان تعز انجام دادند که به تخریب منازل شهروندان و مراکز اقتصادی منجر گردید.


هواپیماهای متجاوز کاخ ریاست جمهوری در شرق تعز را بمباران کردند که در پی آن به ده ها خانه مجاور، خودروها و تاسیسات عمومی آسیب رسید.


جنگنده های سعودی همچنین استان الحدیده را نیز هدف حملات خود قرار دادند. یک منبع محلی در این استان اعلام کرد که این جنگنده ها طی سه حمله هوایی مناطقی از این استان را بمباران کردند.


تجمع در مقابل دفتر سازمان ملل در صنعا

در همین حال اهالی بخش التحریر صنعا در محکومیت تداوم تجاوز سعودی به یمن در مقابل دفتر سازمان ملل تجمع نمودند. در این تجمع که فعالان حقوق بشر شرکت داشتند مسئولیت کامل جنایات سعودی علیه یمنی ها را که هر روز رخ داده و زیرساخت ها و احتیاجات مردم یمن را تخریب می کند متوجه سازمان ملل دانستند.


این تجمع در بیانیه خود سکوت جامعه بین المللی، سازمان ملل و شورای امنیت را در قبال جنایات متجاوزان سعودی که به قتل عام دسته جمعی مردم یمن دست می زنند و محاصره ظالمانه ای را علیه آنها اعمال کرده اند محکوم کرد.


در این بیانیه بمباران صنعا و دیگر استان های یمن با استفاده از بمب های خوشه ای و سلاح های ممنوعه جنایت جنگی قلمداد شده است که با قوانین و مقرارت بین المللی و انسانی مغایرت دارد.


منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :