موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بازرگانی و صنعت

a/41381 :کد

0

مراقب ورود کالاهای مصرفی به کشور باشیم

  پنجشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۱:۰۱
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -مراقب ورود کالاهای مصرفی به کشور باشیم

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد پول‌های بلوکه شده ایران که قرار است به زودی آزاد شود به مدیریت نیاز دارد تا کالاهای مصرفی وارد کشور نشود چرا که نیاز است به جای آن،‌ کالاهای سرمایه‌ای

 


عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد پول‌های بلوکه شده ایران که قرار است به زودی آزاد شود به مدیریت نیاز دارد تا کالاهای مصرفی وارد کشور نشود چرا که نیاز است به جای آن،‌ کالاهای سرمایه‌ای وارد شود تا به اشتغال‌زایی کمک کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، اسدالله عسگراولادی در صحبت‌هایی اظهار کرد:‌ پول‌های بلوکه شده کشور طی روزها و هفته‌های آینده آزاد می‌شود. طرف‌های ما موظف هستند پول‌های بلوکه شده ایران را به کشور بازگردانند. اما برخی از آن‌ها به دنبال این هستند که به جای پول کالای مصرفی به ایران بدهند.

وی افزود: باید این اتفاق مدیریت شود که به جای وارد شدن کالاهای مصرفی به کشور کالاهای سرمایه‌ای، تکنولوژی و ماشین‌آلات وارد شود و صنایع کوچک و متوسط که اشتغال‌زا هستند تقویت شوند.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه درباره سفر اخیر وزیر کشاورزی روسیه به ایران گفت: این سفر نتایج مثبتی داشت چرا که قرار است هیأت 50 نفره‌ای از ایران برای حضور در نمایشگاه مواد غذایی روسیه حضور پیدا کنند.

وی اضافه کرد: همچنین این ضرورت وجود دارد که دو کنسول بازرگانی در مسکو و آستاراخان تشکیل شود چرا که اکنون ما در آنجا کنسول قوی نداریم.

عسگراولادی که در برنامه شب گذشته گفت‌وگوی ویژه خبری سخن می گفت ادامه داد: قرار است رئیس جمهوری چین به همراه هیأتی سفری به ایران داشته باشند. قراردادهای خوبی در این دیدار بین ایران و چین تنظیم شده است که نتایج آن برای ارتباط با کشور چین سودمند خواهد بود.

همچنین در این برنامه ولی‌الله افخمی‌راد - رئیس سازمان توسعه تجارت - گفت که قرار است به زودی خط هوایی مهران-آستاراخان راه‌اندازی شود تا تجار ایرانی با هزینه کمتری به روسیه سفر کنند.
 منبع: ایسنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :