موضوعات ‌مرتبط: سیاسی تحولات منطقه

a/41392 :کد

0

جنگنده‌های سوریه ۱۶۶۲ هدف را بمباران کرده‌اند

  پنجشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۱:۳۶
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -جنگنده‌های سوریه ۱۶۶۲ هدف را بمباران کرده‌اند

نیروی هوایی سوریه از دسامبر گذشته دست‌کم ۱۶۶۲ هدف تروریست‌های تکفیری از جمله مقر و انبار مهمات آن‌ها را بمباران کرده است.

نیروی هوایی سوریه از دسامبر گذشته دست‌کم 1662 هدف تروریست‌های تکفیری از جمله مقر و انبار مهمات آن‌ها را بمباران کرده است.


به گزارش تحلیل ایران ،ارتش سوریه روز چهارشنبه (30 دی) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد این حملات در «مناطق دمشق، حمص، ادلب، حلب و دیر الزور» انجام شد.

 

در این بیانیه آمده است 6 دی (27 دسامبر) تا به امروز نیروی هوایی سوریه «481 سورتی پرواز» انجام داده است که در این پروازها چهار مرکز فرماندهی تروریست‌ها و یک کارخانه مهمات زیرزمینی در غرب ادلب تخریب شد.

 

به گفته ارتش سوریه، سه تاسیسات ذخیرسازی، یک مرکز فرماندهی و چندین خودرو نظامی نیز در استان حلب منهدم شدند.  

 

بازگشت خانواده‌ها به حومه دمشق

در همین حال، پس از اجرای آتش‌بس اوت 2014 (مرداد 93) بین دولت  سوریه و پیکارجویان، صدها خانواده‌ای که در درگیری‌‌ها در منطقه قدم در حومه دمشق، پایتخت سوریه، بی‌خانمان شده بودند اکنون در حال بازگشت به خانه‌های خود هستند.

 

خبرگزاری رسمی سوریه، سانا، گزارش داد برای بازگرداندن این خانواده‌ها از 25 دستگاه اتوبوس استفاده شده است.

 

 

این در حالی است که ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای حزب‌الله لبنان و جنگنده‌های روسیه، پیشروی های تازه ای در نبرد علیه تروریستهای تکفیری بدست آورده است.


پیشتر نظامیان سوریه چندین تپه و بلندی‌های استراتژیک را در مرکز استان حمص از تروریست‌ها پس گرفتند و چندین مرگز گردهمایی و نیز تسلیحات آن‌ها در حلب را منهدم کردند.


ناآرامی‌ها در سوریه  که از اوایل سال 2011 آغاز شده تا به حال بیش از 260 هزار کشته بر جای گذاشته است و نیمی از جمعیت سوریه در خاک این کشور یا بیرون از آن آواره کرده است.

منبع : پرس تی وی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :