موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/41429 :کد

0

به راه حل اروپایی برای حل بحران پناهندگان اعتقاد ندارم

  پنجشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۶
تعداد بازدید : ۲۳۹   
 تحلیل ایران -به راه حل اروپایی برای حل بحران پناهندگان اعتقاد ندارم

معاون صدر اعظم آلمان درباره چشم انداز یک رویکرد مشترک اروپایی برای حل بحران پناهندگان از آنجایی که در کشورهای عضو آمادگی لازم برای این منظور وجود ندارد ابراز بدبینی کرد.

معاون صدر اعظم آلمان درباره چشم انداز یک رویکرد مشترک اروپایی برای حل بحران پناهندگان از آنجایی که در کشورهای عضو آمادگی لازم برای این منظور وجود ندارد ابراز بدبینی کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از نشریه "دی سایت"، "زیگمار گابریل"، معاون صدر اعظم آلمان در مجمع جهانی اقتصاد داووس درباره چشم انداز یک رویکرد مشترک اروپایی به منظور حل بحران پناهندگان ابراز بدبینی کرده و گفت: اگر صادقانه بخواهیم بگوییم من بر این باور نیستم که ما به یک راه حل اروپایی که در آن پناهندگان از جزایر یونان و ایتالیا بتوانند در همه کشورهای عضو این اتحادیه تقسیم شوند دست می یابیم. برای این منظور در اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا هیچ آمادگی وجود ندارد.

 

به این ترتیب معاون صدر اعظم آلمان در مقابل مرکل قرار گرفت که همچنان برای دستیابی به یک راه حل اروپایی برای حل بحران پناهندگان تلاش می کند. مرکل اخیرا در حضور نمایندگان حزب سوسیال مسیحی تاکید کرده است امیدوار است در نشست اتحادیه اروپا در اواسط فوریه این امر محقق شود. به این ترتیب وی تلاش کرد اعضای حزب سوسیال مسیحی را که آشکارا نارضایتی خود از سیاست های مرکل را ابراز کردند آرام کند.

 

گابریل همچنین به تصمیم اخیراتریش برای اعمال محدودیت در پذیرش پناهندگان ابراز بدبینی کرده و تصریح کرد که بحران پناهندگان از طرف کشورهای عضو اتحادیه اروپا نمی تواند حل شود و کشورهایی مانند سوئد، آلمان و اتریش نمی توانند مسئله پناهندگان را به تنهایی حل کنند.

 

دولت اتریش اخیرا برای پذیرش پناهندگان خود سقف تعیین کرده و اعلام کرده است که تا اواسط سال 2019 حداکثر 127 هزار و پانصد پناهنده اجازه دارند به اتریش بیایند.

 

گابریل تصریح کرد که این تصمیم می تواند در کشورهای همسایه بحث های زیادی را ایجاد کند.


معاون مرکل یک بار دیگر بر این مسئله تاکید کرد که برای مبارزه با بحران پناهندگان باید از کشورهای همسایه سوریه حمایت بیشتری برای اقامت مناسب و معقول پناهندگان به عمل آید.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :