موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/41443 :کد

0

دستگیری تفنگداران آمریکا را تحقیر کرد

  پنجشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۴:۱۷
تعداد بازدید : ۲۸۱   
 تحلیل ایران -دستگیری تفنگداران آمریکا را تحقیر کرد

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تأکید کرد: دستگیری سربازان آمریکایی، این کشور را تحقیر کرد و نحوه اسارات آنان برای آمریکا ذلت بود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تأکید کرد: دستگیری سربازان آمریکایی، این کشور را تحقیر کرد و نحوه اسارات آنان برای آمریکا ذلت بود.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی قبل از ظهر پنجشنبه در همایش «سخنی با قلب‌های زنده» که به مناسبت اولین سال ارسال نامه رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان غربی در مجتمع امام خمینی(ره) قم برگزار شد، اظهار داشت: در قضیه دستگیری سربازان آمریکایی جوانان شجاع ایرانی با آن وضعیتی که در رسانه‌ها نمایش داده شد، آمریکا را تحقیر کردند.

 

وی اظهار داشت: این منظره و نحوه اسارت آنان ذلت برای آمریکایی‌ها بود برای کسانی که مدعی ابرقدرتی در دنیا هستند و همه کشورها به نحوی غلام حلقه به گوش او هستند و حتی غربی‌ها نیز گوش به فرمان او هستند.

 

رئیس دفتر رهبر انقلاب اسلامی با بیان اینکه جوانان سرمایه هر کشور هستند، اضافه کرد: این اقدام توسط جوانان شجاع کشور صورت گرفت که خوب تصمیم گرفتند و اجرا کردند و با آن وضعیت دست بسته این‌ها را به دنیا نشان دادند و اقتدار نظام اسلامی را به نمایش گذاشتند.

وی با اشاره به پیام‌های این اقدام که از زبان یکی از مسئولان نظامی کشور گفته شد، افزود: این حرکت به تعبیر این مقام نظامی کشور دو پیام داشت یکی برای آمریکا که سر به سر ایران نگذار و ما هر کسی را که بخواهد به کشورمان تعرض کند با او مقابله می‌کنیم.

 

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی اضافه کرد: پیام دیگر آن هم برای سعودی‌هاست که به آن‌ها نشان دادیم که در تیررس ایران هستید و دست از عصبانی کردن ما بردارید و حواستان را جمع کنید.

 

اهمیت جوانان در اسلام

 

وی با اشاره به سخنان سخیف یکی از مسئولان آل سعود در این باره گفت: یکی از این حکام در مصاحبه‌ای خون این مسئول نظامی ایران را مباح دانسته و به این راحتی فتوا به هدر دادن خون دیگران می‌دهند و همین ریشه شکل‌گیری داعش و افراط و تکفیر است.

 

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اهمیت دادن اسلام به جوانان، اظهار داشت: نمونه‌های زیادی در تاریخ اسلام در این باره وجود دارد و اگر خطاب نامه رهبری هم به جوانان غربی صادر شده به همین دلیل است.

 

وی با بیان اینکه امروز غربی‌ها تهمت ناروای اسلام هراسی به ما می‌زنند، تأکید کرد: پیامبر اسلام(ص) رحمت برای همه بشریت است و بعد از فتح مکه همه کفار و مشرکان که جنایات متعددی علیه مسلمین مرتکب شده بودند با بزرگواری بخشیدند.

 

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در هر دو نامه به حادثه فرانسه اشاره کردند و در ادامه بر اینکه جوانان در غرب باید اسلام را بدون واسطه از قرآن و سیره پیامبر بشناسند تأکید فرمودند زیرا سیاستمداران غربی، جوانان را استثمار کرده و اطلاعات غلط به آن‌ها می‌دهند.

 

وی با اشاره به جنایات غرب و آمریکا در طول تاریخ در مواجهه با بردگان آفریقایی و سیاه پوستان و ایجاد دو جنگ جهانی بیان داشت: آقا به جوانان توصیه کردند که به حرف سیاستمدارانتان گوش ندهید و اسلام را از منابع اصلی بگیرید.

 

غربی‌ها نباید برخورد دوگانه با تروریسم داشته باشند

 

رئیس دفتر مقام معظم رهبری، تروریست را درد مشترک میان همه بشریت دانست و اضافه کرد: غربی‌ها نباید برخورد دوگانه با تروریسم داشته باشند؛ مگر اتفاقاتی که در سوریه و عراق و یمن اتفاق می‌افتد تروریسم نیست، وقتی آن جنایت در فرانسه رخ داد همه دنیا را پر از سر و صدا کردند که به حق هم بود ولی جنایت اسرائیل در فلسطین آیا تروریسم نیست.

 

وی ادامه داد: نزدیک به یک سال است که آل سعود در یمن جنایت کرده و می‌کند و همه زیرساخت‌های این کشور را از بین برده است ولی اقدامی علیه آل سعود نمی‌شود البته مردم یمن ایستاده‌اند و مقاومت خواهند کرد.

 

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی اظهار داشت: همان‌طور که رهبری فرمودند برای جلوگیری از این جنایات باید جوانان غربی، اسلام را از منابع اصلی بشناسند و در مقابل سیاستمدارانشان ساکت ننشینند و به آن‌ها اعتراض کنند.

 

وی همچنین از کمبود روحانی و امام جمعه در مناطق مختلف کشور و به خصوص مناطق محروم انتقاد کرد و ادامه داد: وظیفه مبلغان است که در میان مردم باشند و سنگ صبور آنان باشند و حتی حضور آن‌ها بدون اینکه کاری هم بکنند اثرگذار است زیرا ما لباس پیامبر(ص) را پوشیده‌ایم و باید به تبلیغ دین بپردازیم.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :