موضوعات ‌مرتبط: سیاسی روابط بین الملل

a/41455 :کد

0

ماهواره ویرانگر بنیان خانواده است

  پنجشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۴:۵۷
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -ماهواره ویرانگر بنیان خانواده است

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی از مراجع عظام تقلید با تاکید بر اینکه مسئولیت کنونی روحانیت بسیار سنگین و مهم است، گفت: امروزه اینترنت و ماهواره ها آسیب های فراوانی وارد می کنند و ویرانگر بنیان...

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی از مراجع عظام تقلید با تاکید بر اینکه مسئولیت کنونی روحانیت بسیار سنگین و مهم است، گفت: امروزه اینترنت و ماهواره ها آسیب های فراوانی وارد می کنند و ویرانگر بنیان خانواده هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران، این مرجع تقلید روز پنجشنبه در دیدار جمعی از مدیران و اساتید حوزه علمیه استان البرز با اشاره به اهمیت و جایگاه علم در اسلام گفت: شهید در اسلام مقام بسیار والایی دارد، اما ارزش مرکب و ابزار نوشتن عالمان در پیشگاه خداوند متعال بیشتر است.

 

وی افزود: خون مایه حیات است اما مرکب ابزار کار عالم به شمار می رود که از مایه حیات برتر است، اگر مرکب های قلم عالمان و دانشمندان نبود خون های شهدا نیز فراموش می شد، شهید با بدن دشمن سروکار دارند، اما قلم عالم با روح انسان در ارتباط است.

 

استاد برجسته حوزه علمیه قم اظهار کرد: عالم باید از طریق بیان و قلم علم خود را جاودانه کند، یکی از نیروهای مهمی که در اداره جامعه اثر دارد این است که علما علم شان را بکار گیرند.

 

وی ادامه داد: اساتید حوزه‌های علمیه که در حال پرورش طلاب هستند جهاد می کنند. ممکن است که هر یک از طلاب امروز در آینده عالم، نویسنده یا مبلغ موفق شوند. جوانان حوزوی و دانشگاهی ما منبع استعدادهای فراوانی هستند.

 

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه هر کدام از طلاب منبعی برای نشر معارف اسلام هستند، ابراز کرد: باید توجه داشته باشیم امروز در زمانی زندگی می کنیم که ابزار گناه در هیچ زمانی همانند آن آسان و فراوان نبوده است.

 

وی عنوان کرد: امروزه اینترنت و ماهواره ها آسیب های فراوانی وارد می کنند، البته ما مانع موارد خوب نیستیم اما اگر این بدآموزی ها وارد خانه ای شود زن، مرد و جوان خانواده را گمراه می کند. مسئولیت کنونی روحانیت بسیار سنگین و مهم است.

 

مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: روحانیت همواره با توکل بر خدا باید آماده مقابله با هجمه های دشمن باشند. همچنین طلاب باید مسلح به سلاح بیان و قلم باشند و با استفاده از ادبیات روز و جوان‌پسند سئوالات و شبهات جامعه را پاسخ بدهند؛ اسلام برای هر سئالی جوابی دارد، اگر تقوا بالا نباشد عوامل نفوذ فساد در همه وجود دارد.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :