موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/41476 :کد

0

اتریش سقف پذیرش پناهجویان را در ۴ سال آینده تعیین کرد

  پنجشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۶:۲۸
تعداد بازدید : ۲۷۵   
 تحلیل ایران -اتریش سقف پذیرش پناهجویان را در ۴ سال آینده تعیین کرد

دولت اتریش قصد دارد به مرور شمار پناهجویان را کاهش دهد. به گفته صدراعظم اتریش، این کشور در چهار سال آینده کمتر از ۱۲۸ هزار پناهجو خواهد پذیرفت. در مقابل، صدراعظم آلمان بار دیگر از "سیاست درهای باز...

دولت اتریش قصد دارد به مرور شمار پناهجویان را کاهش دهد. به گفته صدراعظم اتریش، این کشور در چهار سال آینده کمتر از ۱۲۸ هزار پناهجو خواهد پذیرفت. در مقابل، صدراعظم آلمان بار دیگر از "سیاست درهای باز" خود دفاع کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، ورنر فایمن، صدراعظم اتریش چهارشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که کشورش مصمم است در چهار سال آینده به میزان ۵/ ۱ درصد جمعیت کشور پناهجو بپذیرد. اتریش هشت میلیون نفر جمعیت دارد.

 

به گفته فایمن، اتریش در سال جاری میلادی حداکثر ۳۷ هزار و ۵۰۰ پناهجو می‌پذیرد. شمار پناهجویان تازه‌وارد در سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ به ترتیب ۳۵ هزار، ۳۰ هزار و ۲۵ هزار نفر خواهد بود. در سال گذشته میلادی حدود ۸۵ هزار نفر در اتریش تقاضای پناهندگی کرده‌اند.

به گفته فا‌یمن، این اقدام هشداری برای دیگر اعضای اتحادیه اروپا به‌شمار می‌رود، زیرا کشورش افزون بر این توان پذیرش پناهجو ندارد.

 

صدراعظم اتریش تاکید کرد که درباره این اقدام پیش از این با همتای آلمانی خود آنگلا مرکل گفت‌وگو کرده است. او تاکید نمود که مذاکرات در این زمینه با دولت آلمان ادامه خواهد داشت.

 

سخنگوی دولت آلمان در جمع خبرنگاران از هرگونه اظهارنظر مستقیم درباره تصمیم دولت اتریش پرهیز کرد. اشتفان زایبرت در این رابطه گفت، دولت آلمان هنوز بر موضع خود مبنی بر یافتن راه‌حل مشترک اروپایی برای معضل پناهجویی پافشاری می‌کند.

 

تقریبا همزمان با اعلام خبر تعیین سقف پذیرش برای پناهجویان در اتریش، صدراعظم آلمان در یک نشست حزب سوسیال مسیحی در ایالت بایرن حضور یافت و بار دیگر از سیاست خود در مورد پناهجویان دفاع کرد.

 

اعضای حزب سوسیال مسیحی (یکی از احزاب تشکیل‌دهنده دولت ائتلافی) در ماه‌های اخیر آنگلا مرکل را به دلیل اصرار بر پذیرش پناهجویان بیشتر به باد انتقاد گرفته‌اند.

 

مرکل در این نشست گفت‌، قصد ندارد که "با عجله" سیاست خود در قبال پناهجویان را تغییر دهد. او مصمم است که در این رابطه تا اواسط ماه آینده میلادی تامل کند و در این مدت با مقامات ترکیه مذاکره نماید و در دو نشست با سران کشورهای صنعتی و اعضای اتحادیه اروپا، در زمینه بحران پناهجویی تبادل نظر کند.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :