موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/41507 :کد

0

مرجع رسیدگی به شکایات شورای نگهبان است

  پنجشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۹:۳۶
تعداد بازدید : ۲۹۰   
 تحلیل ایران -مرجع رسیدگی به شکایات شورای نگهبان است

رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: مرجع رسیدگی به شکایات شورای نگهبان است و ما نیز تاکنون تعاملاتی را با این شورا داشته‌ایم و این تعاملات مثبت بوده است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: مرجع رسیدگی به شکایات شورای نگهبان است و ما نیز تاکنون تعاملاتی را با این شورا داشته‌ایم و این تعاملات مثبت بوده است.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، محمدرضا عارف رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان پیش از ظهر امروز در حاشیه دومین کنگره سراسری حزب ندای ایرانیان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی مبنی بر "پیگیری‌های شما در مسئله تعیین صلاحیت‌ها در چه‌حدی است و چقدر به کسب نتیجه مطلوب امیدوار هستید؟" اظهار داشت: مرجع رسیدگی به شکایات شورای نگهبان است و تاکنون تعاملاتی که با این شورا داشتیم بسیار مثبت بوده، اما در عین حال با شخصیت‌های برجسته‌ای نیز رایزنی کردیم که از بردن نام آنها امتناع می‌کنم.


وی ادامه داد: با اعضای شورای نگهبان هم در این خصوص دیدارها و مذاکراتی داشتیم.


رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان در پاسخ به سؤالی مبنی بر "حجت‌الاسلام روحانی چقدر در این زمینه کمک کرده است؟" گفت: ایشان به‌عنوان رئیس‌جمهور مقبولیت دارند تا این موضوع را پیگیری کنند و امیدواریم پیگیری‌های ایشان به نتیجه مطلوب برسد.


عارف در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر "اگر از رایزنی با شورای نگهبان به نتیجه مطلوب خود نرسید، چه‌کاری انجام ‌‌می‌دهید و به رأی شورای نگهبان تمکین خواهید کرد؟" گفت: اولاً ما تحت هر شرایطی باید با جدیت در صحنه باشیم و ان‌شاءالله نیز به نتیجه مطلوب در انتخابات خواهیم رسید.


وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر "به‌نظرتان چند نفر بعد از رسیدگی به اعتراضات تأیید صلاحیت می‌شوند؟" گفت: بنده در این زمینه اطلاعی ندارم، اما به بررسی صلاحیت‌ها و تجدیدنظر شورای نگهبان خوش‌بین هستیم که به نتیجه مطلوب برسیم.


رئیس شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان با اشاره به ترکیب شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، گفت: بنده در سخنانم در کنگره حزب ندا تأکید کردم که این شورا برای اولین بار با چنین ترکیبی تشکیل شده، قاعدتاً بعد از انتخابات می‌توان درباره آن بازنگری کرد و اصلاحاتی را در آن انجام داد.


عارف در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه اگر رأی شورای نگهبان تغییری نکند آیا در مشارکت مردم در انتخابات تأثیری خواهد داشت، گفت: مردم تحت هر شرایطی در انتخابات حضور جدی خواهند داشت و تا به حال نیز نشان دادند که به منافع ملی و مصالح نظام توجه ویژه دارند و ما نیز در انتخابات مشارکتی جدی خواهیم داشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :