موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/41573 :کد

0

شکایت تشکیلات خودگردان برای مقابله باشهرکسازی به شورای امنیت

  جمعه ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۱:۲۱
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -شکایت تشکیلات خودگردان برای مقابله باشهرکسازی به شورای امنیت

تشکیلات خودگردان اعلام کرد به منظور صدور قطعنامه ای در توقف شهرک سازی به شورای امنیت سازمان ملل مراجعه خواهد کرد.

تشکیلات خودگردان اعلام کرد به منظور صدور قطعنامه ای در توقف شهرک سازی به شورای امنیت سازمان ملل مراجعه خواهد کرد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری های فلسطینی، صائب عریقات، مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان اعلام کرد رژیم صهیونیستی به شهرک سازی در زمین های فلسطینیان ادامه می دهد و به هیچ کس هم پاسخگو نیست و با این وجود از آمریکا می خواهد که مانع رفتن تشکیلات خودگردان به شورای امنیت شود.


عریقات تاکید کرد در همین راستا تشکیلات خودگردان قصد دارد برای متوقف کردن شهرک سازی به شورای امنیت برود تا قطعنامه ای در این مورد صادر شود.

این تصمیم تشکیلات خودگردان در پی آن اتخاذ شد که رادیو رژیم صهیونیستی اعلام کرد به زودی این رژیم 150 هکتار (1500دونم) از زمین های فلسطینیان در منطقه اریحا را مصادره خواهد کرد. این زمین ها با دستور بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و به عنوان زمین های دولتی مصادره خواهند شد.


عریقات در همین زمینه گفت: ما با جامعه بین الملل در ارتباط هستیم و با آنها مشورت می کنیم. ما معتقدیم باید برای صدور قطعنامه ای مختص به شهرک سازی به شورای امنیت برویم. وی در مورد نوع عملکرد صهیونیست ها گفت: آنها به هیچ کس پاسخگو نیستند، نه به سخن رئیس جمهور آمریکا و نه به وزیر امور خارجه آن گوش نمی دهند و شهرک سازی را هم متوقف نمی کنند. با این وجود از آنها می خواهند مانع رفتن فلسطینیان به شورای امنیت شوند و در این میان ما قربانی این موضوع هستیم.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :