موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و درمان

a/41581 :کد

0

تاسف آور است ساخت یک بیمارستان ۲۵ سال زمان ببرد

  جمعه ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۳:۱۰
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -تاسف آور است ساخت یک بیمارستان ۲۵ سال زمان ببرد

وزیر بهداشت گفت: باعث تاسف است که ساخت یک بیمارستان کمتر از ۱۰۰ تختخوابی، ۲۵ سال زمان ببرد در حالی که در برخی کشورهای دنیا، ظرف کمتر از یک هفته، هتل پنج ستاره ساخته می شود.

وزیر بهداشت گفت: باعث تاسف است که ساخت یک بیمارستان کمتر از ۱۰۰ تختخوابی، ۲۵ سال زمان ببرد در حالی که در برخی کشورهای دنیا، ظرف کمتر از یک هفته، هتل پنج ستاره ساخته می شود.

به گزارش تحلیل ایران، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه بازدید از بیمارستان امام جعفر صادق(ع) شهرستان الیگودرز، اظهار داشت: در طول یکسال گذشته استانداری و همچنین دانشگاه علوم پزشکی لرستان پس از تحویل بیمارستان، به بخش مسکن اعلام کرده اند که این بیمارستان مشکلات زیادی دارد اما مردم انتظار دارند که ما آن را تجهیز و راه اندازی کنیم.


وی تصریح کرد: حدود یک هفته پیش، دانشگاه علوم پزشکی بیمارستان شهید ولیان را تحویل گرفته و اما اگر با مدل ساخت ۲۵ ساله، عمل کنیم، تجهیز آن چندین سال بطول خواهد انجامید اما این قول را به مردم می دهیم که تا پایان سال جاری، بیمارستان شهید ولیان، تجهیز و راه اندازی شود.


هاشمی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۷۰ درصد از تجهیزات مورد نیاز این بیمارستان آماده شده است، افزود: پرسنل مورد نیاز نیز تامین شده است و امیدواریم با راه اندازی این بیمارستان، مشکلات مردم کاهش یابد.


وزیر بهداشت در واکنش به اینکه در شهرستان الیگودرز پزشک متخصص وجود ندارد، به یکی از پزشکان متخصصی که در نزدیک خود بود اشاره کرد و گفت: کمبود متخصص در این شهرستان وجود دارد اما اینطور نیست که هیچ متخصصی نباشد.


وی گفت: کمبود متخصص یکی از مشکلات حوزه سلامت در کشور است که در حال حاضر با توزیع آنها سعی بر کاهش مشکلات داریم و از سوی دیگر امسال ۳۰ درصد ظرفیت ها را در پذیرش دستیار بر اساس مصوبه مجلس افزایش دادیم.


هاشمی افزود: من ۲۵ سال است که معلمی می کنم و می دانم که برای آموزش دادن به فضای مناسب و آرامش نیاز است اما چاره ای جز افزایش ظرفیت نداشتیم چرا که در گذشته، در بخش بهداشت و درمان، هزینه های لازم صورت نگرفته بود در حالی که شهرها و حاشیه نشینی گسترش پیدا کرده است.


وزیر بهداشت با بیان اینکه مجبوریم متخصصان را تربیت کنیم و فشار زیادی به همکاران خودمان در دانشگاه ها وارد شده است، ادامه داد: این اقدامات در سالهای آینده، ثمر می دهد و در بازدیدی از دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی داشتم، مشاهده کردم که بیش از ۷۰ درصد از آنها، بومی هستند که به تدریج فارغ التحصل می شوند و مشکلات را کاهش می دهند.


وی گفت: در خصوص تامین دستگاه ام آر آی برای شهرستان الیگودرز بررسی های لازم انجام خواهد شد اما استقرار دستگاه هایی مانند سی تی اسکن و یا ام آر آی برای هر منطقه بر اساس استانداردهایی مانند جمعیت و نیروی انسانی مورد نياز انجام می شود و نمی توان برای تمام شهرها این تجهيزات را تامین کرد.


هاشمی به قانون سطح بندی خدمات در مجلس و وظیفه دولت به اجرای آن اشاره کرد و گفت: این طرح به این دلیل تصویب شد که منابع کشور به هدر نرود اما شهرستان الیگودرز حتما به دستگاه سی تی اسکن و سونوگرافی نیاز دارد اما در خصوص دستگاه ام آر آی باید بررسی های کارشناسی صورت گیرد.


منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :