موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/41594 :کد

0

حملات تروریستی در سومالی ۸ کشته بر جا گذاشت

  جمعه ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۴:۴۵
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -حملات تروریستی در سومالی ۸ کشته بر جا گذاشت

پلیس سومالی اعلام کرد، حمله به هتل و رستورانی در موگادیشو که گروهک تروریستی الشباب مسئولیت آن را برعهده گرفت، ۸ کشته بر جا گذاشت.

پلیس سومالی اعلام کرد، حمله به هتل و رستورانی در موگادیشو که گروهک تروریستی الشباب مسئولیت آن را برعهده گرفت، ۸ کشته بر جا گذاشت.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری آلمان، احمد علولی از فرماندهان پلیس مگادیشو گفت: خودروی حامل مواد منفجره وارد هتلی در ساحل لیدو شد و بلافاصله بعد از آن ۴ فرد مسلح وابسته به گروهک الشباب به سمت افرادی که داخل و اطراف آن بودند، آتش گشودند.


انفجار دیگری در رستورانی در نزدیکی این هتل رخ داد که در نتیجه آن تعدادی کشته شدند. افراد کشته شده در این حملات انتحاری غیر نظامی و تعدادی از نیروهای امنیتی هستند. گروهک الشباب مسئولیت این دو حمله را بر عهده گرفت.


الشباب یک گروه افراطی تروریستی است که بعد از سال ۱۹۹۱ زمانی که گروه های شبه نظامی توانستند به دوران دیکتاتوری در سومالی پایان بدهند به وجود آمد. این گروه ریشه های فکری خود را از وهابیت عربستان گرفته است

.

این گروه در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا و امارات قرار دارد  الشباب و القاعده در سال ۲۰۱۲ اعلام کردند که با یکدیگر متحد شده اند و "مختار ابوزبیر" رهبر الشباب اعلام کرد که در عملیات های بین المللی القاعده شرکت می کند.


منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :